• Sestdiena, 2017. gada 29. aprīlis
  • Vārda diena: Raimonds, Laine, Vilnis
Rīgā +3°C, ZA vējš 5m/s

LNT pārmet LTV autortiesību pārkāpšanu «Rīta Panorāmas» veidošanā

Ieteikt šo rakstu

5 komentāri Papildināts 5. martā 2015, 21:47 | Latvijā

“MTG TV Latvia” (MTG) kanāla “Latvijas Neatkarīgā Televīzija” (LNT) vadība vērsusies tiesā ar prasību pret Latvijas Televīziju (LTV) par autortiesību pārkāpšanu, veidojot raidījumu “Rīta Panorāma”.

Kā paziņojumā medijiem norāda Latvijas Televīzija, LNT esot prasījuši tiesu nodrošināt “Rīta Panorāmas” raidījuma formāta pārtraukšanu un zaudējumu atlīdzības piedzīšanu par negodīgu konkurenci.

LTV vadītājs Ivars Belte gan šādu prasību sauc par „specifisku un nedaudz komisku”, norādot, ka pasaulē pirmais tā dēvētais nacionālais brokastu/ rīta raidījums ir ASV kanāla “NBS” raidījums “Today”, kas ēterā pirmoreiz tika pārraidīts 1952.gada 14.janvārī, un turpmākos 60 gadus bija viens no veiksmīgākajiem rīta raidījumiem. Tā formāts tika atdarināts daudzās citās televīzijās visā pasaulē.

„Paģērējot monopoltiesības uz rīta ziņu raidījumu, LNT lūdz aizsargāt formātu, kurš pirmo reizi televīzijā parādījās būtiski agrāk,” norādīts LTV paziņojumā medijiem.

LTV pieļauj, ka prasība saistīta ar mainīto spēku samēru tirgū – kā liecina pēdējo piecu mēnešu reitingi, LTV1 kļuvis par otro skatītāko kanālu Latvijā, apsteidzot LNT. 

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena aģentūrai LETA skaidroja, ka lieta tiesā iesniegta, jo uzņēmums saskata autortiesību pārkāpumu un negodīgas konkurences aizlieguma neievērošanu. "Ir izmantots LNT rīta ziņu raidījuma "900 sekundes" formāts, lai izveidotu LTV rīta ziņu raidījuma konceptu "Rīta Panorāma". Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums, jo notikusi klaja raidījuma formāta pārņemšana," uzsver Zūzena.

Komentāri (5)

ili

Zūzenai galīgi jumts aizbraucis. MTG ir vienkārši smieklīgs
edis84

edis84

"Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums,"

- Ceri vien... :P Sajaukt nav iespējams. LTV ir daudz foršāk!

kastrolis

Lai vai kā, bet es dodu priekšroku LTV rīta ziņām. Un tas, ka skatītājiem rodas "iespaids", tas nu tiešām ir, khm, neizteikšos.

Sims

Izskatās, ka jūk prātā MTG vadība. Tas pat nav smieklīgi, bet skumji

Uga

Kopš TV3 un LNT ir MTG īpašumā tie ir galīgi garām.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000