Ārpus Rīgas

Ventspilī ražos augstvērtīgu pārtikas iepakojumu

Ārpus Rīgas

Jēkabpilī par 12 miljoniem eiro būvēs multifunkcionālo sporta halli

''Kurzemnieka'' galvenā redaktore Daiga Bitiniece par autoavāriju statistiku Kurzemē

Kurzemē avāriju ar meža dzīvniekiem pērn bijis vairāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kurzemes pusē tāpat kā visā Latvijā salīdzinājumā ar 2015.gadu avāriju skaits ir lielāks un arī cietušo ir vairāk. Audzis arī sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem, turklāt to varētu būt vēl vairāk, jo ne vienmēr šoferi par tām ziņo. 

Laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece Latvijas Radio norāda, ka Kurzemē pavisam reģistrēti 297 nelaimes gadījumi ar bojā gājušajiem un cietušajiem. Savukārt avāriju bez cietušajiem bijis vairāk nekā tūkstotis. Pozitīvais vienīgi vērtējams tas, ka bojā gājušo ir mazāk.

Apkopojot datus par Kuldīgas policijas iecirkni, kurā ietilpt arī Alsungas, Skrundas un Kuldīgas novadi, atklājies - kā biežākie pārkāpumi ceļu satiksmē konstatēta ātruma pārsniegšana un drošības jostu nelietošana.

Raksturīgi cilvēkiem ir pamest notikuma vietu tajos gadījumos, kad nav smagu seku, un tikai apmēram pusi notikuma vietu pametušo policijai pēc tam izdevies atrast.

Apdrošinātāji laikrakstam norādījuši, ka Kurzemē šīs sadursmes notiek visbiežāk, tieši Ventspils, Skrundas un Kuldīgas novados. Atlīdzībās par bojājumiem sniegtas dažādas summas – vidējā esot apmēram 1,6 tūkstoši eiro. Taču pēc kādas sadursmes ar briedi “Audi” automašīnas īpašniekam Ventspils novadā apdrošinātājs sniedzis atlīdzību pat 40 tūkstoš eiro lielā apmērā.

Ziemeļkurzemes virsmežniecības medību inženieris Gunārs Freimanis laikrakstam skaidrojis, ka, viņaprāt, sadursmju skaita pieaugšanā nevar vainot lielāku dzīvnieku blīvumu. Drīzāk vainojami esot paši šoferi, kas brauc neuzmanīgāk, biežāk pārsniedzot ātrumu, nevis vērojot ceļu, bet skatoties telefonos. Turklāt šobrīd ceļmalas esot labāk attīrītas no krūmiem, arī lauki labāk pārredzami nekā vēl pirms pāris gadiem.

Freimanis norādījis - ja notriekta kāda stirna vai staltbriedis, bieži gadās, ka ilgāk par 20 minūtēm dzīvnieks uz ceļa neguļot. Tam esot divi iespējamie skaidrojumi: vai nu dzīvnieks ir bijis tikai apdullis, tāpēc pamodies un aizgājis, vai arī kāds to ir aizvācis. Paši braucēji dažkārt par šādiem negadījumiem nemaz neziņo, lai nebūtu jāgaida atbildīgie dienesti, - tas var būt laikietilpīgi.

Kaut gan vairākās vietās ir izliktas brīdinājuma zīmes par tuvumā esošiem savvaļas zvēriem un mājdzīvniekiem, daudzas no tām attiecīgajā vietās vairs neesot aktuālas.

Piemēram, dažās vietās tās vēl atrodas, kaut gan meži tur jau ir izcirsti vai fermas likvidētas. Laikraksts jautājis "Latvijas Valsts ceļiem" par nepieciešamību veikt zīmju revīziju, bet viņu pārstāvji norādījuši, ka zīmes reti kad situāciju glābj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti