Dienas ziņas

Mārupes uzņēmumos trūkst darbinieku

Dienas ziņas

Braitonas mūzikas konference

Kuldīgā aizvadīts Eirāzijas čempionāts bočes spēlē

Kuldīgā aizvadīts Eirāzijas čempionāts bočes spēlē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

 

Bočes spēle prasa lielu koncentrēšanās spēju, bet to var spēlēt gan liels, gan mazs. Tā ir spēle, kas īpaši piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.  Pirms astoņiem gadiem kuldīdznieki bija pirmie Latvijā, kas sāka ieviest un mācīt šo spēli, bet tagad sagatavotība un prasmes ir izaugušas tiktāl, ka Kuldīgā pirmo reizi sarīkotas Eirāzijas mēroga sacensības, kas pulcēja dalībniekus no 12 valstīm.     

Kuldīgā 16 komandas no 12 valstīm sacentās Eiropas un Āzijas bočes čempionātā. Latvijā boči pirms aptuveni 8 gadiem aizsāka Pelču speciālās internātpamatskolas - attīstības centra skolotāja Nadija Strazdiņa. To pakāpeniski attīstot un popularizējot, tika rīkotas pirmās Latvijas mēroga sacensības, piecus gadus sacensības bijušas Baltijas mēroga, bet nu, pirmo reizi Latvijā norisinājās Eiropas čempionāts.

“Es domāju, ka dalībnieki ne tikai iegūst sacensības garu, parāda savas prasmes, bet arī redz citu kultūru, iepazina caur šo, citu valsti,” spriež Nadija Strazdiņa.

Zemgales komandas treneris Ivo Petrokaitis stāsta, ka  Eiropas čempionāts notiek retāk un ne vienmēr uz to var tikt,  bet “te ir iespēja sacensties”.

Boče spēle ir iecienīta cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, un tā lieliski trenē dažādas spējas – koordināciju, līdzsvaru, satvērienu, kā arī domāšanu. Spēles galvenais uzdevums ir aizripināt bumbiņu pēc iespējas tuvāk baltajai mērķa bumbai.

Speciālās olimpiādes Eirāzijā pārstāvis Miroslavs Krogulecs atzina, ka Eiropā šo spēli spēlē vairāk nekā 25 valstīs, tāpēc to vēlas popularizēt.  

“Boče ir viens no sporta veidiem, ko vēlamies attīstīt, šādi saredzam milzu iespējas cilvēkiem ar garīgas attīstības traucējumiem iesaistīt ģimenes un kopienas, šis ir labs veids bočei augt daudzās valstīs,” saka Krogulecs.

Itālijas komandas treneris Frančesko Rusomano savukārt  stāsta, ka boče ir diezgan populāra Itālijā to spēlē aptuveni 50 000 cilvēku, no šī skaita 5 līdz 10 procenti to spēlē speciālās olimpiādes līmenī.

Lai ik gadu Latvijā arvien vairāk popularizētu boči un uzlabotu kvalitāti, tiek apmācīti arī brīvprātīgā darba veicēji, kas kļūst par bočes spēles tiesnešiem Latvijā.

Beļģijas speciālās olimpiādes vadītājs Marks De Lampers uzsvēra, ka sacensības Kuldīgā vairs nav amatieru, bet profesionālā līmenī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti