Panorāma

Nedēļa Panorāmas arhīvos

Panorāma

Ukrainas austrumu frontē apdraudēts "klusuma režīms"

Koalīcijai atšķirīgais redzējums par VID reformām

Koalīcijai atšķirīgais redzējums par VID reformām; «Vienotība» piedāvās savu versiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc šīs nedēļas Saeimas balsojuma, ar kuru deputātu vairākums noraidīja strukturālās izmaiņas Valsts ieņēmumu dienestā, politiķi sola, ka reformas tomēr būs. Arī “Vienotība”, kura asi iebilda pret attiecīgo likumprojektu, tagad apsver iespēju piedāvāt savu pārmaiņu versiju. 

Tomēr tas neatrisina pretrunas, kas ir partiju pozīcijās.   

Finanšu ministrijas piedāvātās un jūlijā valdībā atbalstītās reformas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), kas paredzēja muitas un finanšu policijas apvienošanu un iekšējās drošības biroja nodošanu ģenerāldirektora pakļautībā, “Vienotība” Saeimā neatbalstīja, kritizējot tieši plānus par Iekšējās drošības biroju.

Tā atdalīšana no VID Finanšu policijas nerisinātu objektivitātes problēmas, jo tas tāpat paliktu dienestā, bet neatkarīgas izmeklēšanas iestādes funkcijas, ko tam gribēja piešķirt, dublētu citu dienestu, piemēram, KNAB darbību.

Tikmēr iebildumu par Muitas un Finanšu policijas apvienošanu “Vienotībai” neesot un, lai to virzītu, partija apsver iespēju iesniegt savu – alternatīvo likumprojektu.

“Šobrīd frakcijā konsultanti viņu arī raksta, pirmdien frakcijā apspriedīsim, lēmums nav pieņemts, tas ir tikai idejas līmenī, un iesniegtu vai nu mēs paši, vai ar koalīcijas partneriem. [Priekšlikums]  saturētu to reformu, par kuru mēs esam vienojušies, ka tiek apvienotas abas šīs policijas iestādes, bet par Iekšējās drošības biroju – tas var palikt, kur jau atrodas, vai, ja piedāvā juridiski korektu risinājumu, tad ejam tālāk,” skaidroja  “Vienotības” frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Kāds varētu būt šis juridiskais risinājums, pēc Āboltiņas teiktā gan esot jāvērtē ekspertiem.

Iespējams, šo biroju varot pilnībā atdalīt no VID vai darbinieku uzraudzības uzdevumu dot citām iestādēm, piemēram, Iekšējās uzraudzības birojam, kas šobrīd pieskata policistus. 

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) gan saka, ka tieši Finanšu ministrijas virzītā iekšējās drošības biroja reforma ir būtiskākā, iespējams, pat svarīgāka par policiju apvienošanu.

“Jau sākotnēji bija diskusijas, vai tam būtu jābūt zem ģenerāldirektora vai ministra, vai citā drošības iestādē. Konsultācijas ir notikušas, valdībā skatot šo likumprojektu, savus iebildumus jau bija iespēja izteikt, un valdībā “Vienotības” ministri jau ir atbalstījuši tieši šādu risinājumu,” norādīja ministre. 

Reformas VID būs arī pirmdien gaidāmās koalīcijas padomes temats. Pagaidām gan pāragri spriest, kā šis jautājums varētu atrisināties. Likumdošanas ceļu no jauna varētu uzsākt, ja attiecīgu likumprojektu iesniegtu vismaz pieci deputāti.  

Jau ziņots, ka Saeima 22.septembrī, noraidīja likumu grozījumus, kas paredzēja apvienot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policiju un Muitas policiju, izveidojot Nodokļu un muitas policiju, kā arī noteikt izmeklēšanas iestādes funkcijas Iekšējās drošības dienestam, kas būtu pakļauts VID vadītājam.

ZZS jau iepriekš pauda cerību, ka līdz gada beigām tomēr izdosies vienoties ar koalīcijas partneriem un apstiprināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reformu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti