Ārpus Rīgas

Vidzemē šogad paredzēta vairāku sporta būvju celtniecība un atjaunošana

Ārpus Rīgas

Pirms vēlēšanām Rēzeknē namīpašniekus atbrīvo no pienākuma tīrīt trotuārus

Agnese Leiburga par pašvaldības deputātu saziņu ar vēlētājiem caur e-pastu

Jelgavas žurnālisti eksperimentē: Puse vietējo deputātu neatbild uz jautājumiem e-pastos par savu darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Puse no uzrunātajiem Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada domju deputātiem atsaukušies laikraksta “Zemgales Ziņas” žurnālistu e-pasta vēstulēm, kurās lūgts skaidrot savu darbu tikko aizgājušajā gadā, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Reģionālā laikraksta “Zemgales Ziņas” žurnālisti 15.decembrī izsūtījusi elektroniskā pasta vēstules Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldību deputātiem uz adresēm, kas publicētas pašvaldību mājaslapās. Vēstulēs lūgts izvērtēt aizejošo gadu un jautājums par balotēšanos nākamajās pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 3.jūnijā.

Ierasti gan Saeimā, gan pašvaldībās deputātu saziņai ar žurnālistiem palīdz sabiedrisko attiecību speciālisti, taču šoreiz “Zemgales Ziņas” gāja ceļu, kāds pieejams jebkuram. Saskaņā ar likumu katram deputātam ir skaidri noteikti pieņemšanas laiki. Tautas priekšstāvji arī saņem iesniegumus, kas tiek iegrāmatoti un uz kuriem divu nedēļu laikā jāsniedz atbildes.

Savukārt e-pasta vēstules paliek neformālai saziņai, kas īsti nav reglamentēta. Taču, ja e-pasta adreses ir publicētas mājaslapā, tām droši vien varētu atrasties sava vieta lielajā demokrātijas procesā, norāda Leiburga.

No Ozolnieku domes deputāta Ilgvara Leča e-pasta gan tika saņemta vēstule, kurā šāds žurnālista sūtījums tika vērtēts kā neētiska mēstule, kas nav deputāta atbildes vērta.

Kopumā no 47 deputātiem izsūtītajām vēstulēm uz 24 netika saņemta nekāda atbilde. Šoreiz gan netika pētīts, vai tā cēlonis ir tehniskas problēmas vai deputāta nevēlēšanās atbildēt.

Žurnālistu eksperiments vietējās pašvaldībās arī izraisījis ažiotāžu – vietvaras pārmeta, ka žurnālists nav pārliecinājies, vai deputāti ir saņēmuši vēstules. Leiburga gan piebilst, ka arī ne visiem vēlētājiem ir pieejami deputātu telefonu numuri, lai pārliecinātos par e-pastu saņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti