• Ceturtdiena, 2017. gada 30. marts
  • Vārda diena: Nanija, Ilgmārs
Rīgā 0°C, -- vējš 0m/s

Jānis Jurkāns: Krima pienākas Krievijai, jo Krimas iedzīvotāji tā gribēja

Ieteikt šo rakstu

73 komentāri | Latvijā

Kādreizējais Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, kurš pašlaik nedarbojas aktīvajā politikā, attaisno Krimas aneksiju, jo „tā gribēja Krimas iedzīvotāji”, intervijā LTV7 raidījumam „Bez Obid” sacīja Jurkāns.

Jautāts par Krimas situāciju, viņš vispirms norādīja, ka tas ir sarežģīts jautājums un ir jādomā, vai sekot tautu pašnoteikšanas principam vai valsts teritoriālās vienotības principam. 

Viņš piebilda, ka Krimas iedzīvotāji gribēja būt ar Krieviju, tātad Krima var būt Krievijas sastāvdaļa. „Jā, tad „Krima – mūsējā” [pēc Krimas aneksijas Krievijā popularitāti ieguvušais sauklis], jo Krimas iedzīvotāji tā gribēja,” sacīja Jurkāns.  

Jautāts, vai Krimas pievienošanās Krievijai nav starptautisko tiesību pārkāpums, Jurkāns atbildēja ar jautājumu: „Kurš tad mūsdienās ievēro starptautiskās tiesības?” Viņš kā piemēru minēja, piemēram, sabiedroto iebrukumu Irākā.

Fragments no raidījuma "Bez Obid" (krievu valodā):

Без обид 08.01

Jau vēstīts, ka Ukrainā pēc ilgiem iedzīvotāju protestiem februārī  gāzts prezidenta Viktora Janukoviča režīms, Janukovičs aizbēga uz Krieviju, bet Maskava, izmantojot politisko nestabilitāti, martā anektēja Krimu, pamatojoties uz pussalā notikušo „referendumu”, kuru gan starptautiskā sabiedrība neatzina. Vēlāk Maskava sāka destabilizēt situāciju Donbasā, kur separātisti izveidoja pašpasludinātās Doņeckas un Luhanskas tautas republikas.

Rietumvalstis un Ukraina vaino Krieviju separātistu atbalstīšanā, bet Maskava to noliedz.  Aprīlī Kijeva uzsāka pret kaujiniekiem pretterorisma operāciju. 20.septembrī Minskā panākta vienošanās par pamieru, taču sadursmes turpinās, un novembrī separātisti Doņeckā pat sarīkojuši neatzītas vēlēšanās.  

Komentāri (73)

neķer kreņķi

Man pienākas Jāņa Jurkāna nekustamie īpašumi. Kāpēc? Tāpēc ka es tā vēlos!

Eh...

Neveiksmīgs salīdzinājums. Ja tikai Tu vēlies, tad nē. Ja tā vēlies Tu un vairāk nekā puse to, kuriem īpašums pieder, tad jā.

neķer kreņķi

to Eh...

Pat ļoti veiksmīgs! Ja Krima ir Ukrainas sastāvdaļa, tad jājautā visiem Ukrainas iedzīvotājiem, ne tikai Krimas.

Eh...

Par Kosovu nejautāja visai Serbijai. Par Skotiju nejautāja visai Apvienotajai Karalistei.

edtui

no loģikas izrtie, ja pajautātu Daugavpils iedzīvotājiem un tie 68% teiktu, ka vēlas dzīvot Krievijā, tad viss būtu kārtībā un jautājums izlemts?;))

kola

lielākais politiskais prostitūta,tas jau nav cilvēks

Hemingway

chalim tarakaani galvaa bobsleja trasi uztaisiijushi un gaazh lejaa ar kameraam...)

Hemingway

chalim tarakaani galvaa bobsleja trasi uztaisiijushi un gaazh lejaa ar kameraam...)

Dzīve, dzīvīte...

Divi materiāli tiem, kuri domā, ka šajā visā vissmagāk fleitē krievi:

consortiumnews.com

www.thenation.com

Ja rodas šaubas par autoru uzticamību, papētiet viņu biogrāfijas. Svētīgu lasīšanu!

Piebilde.

Otrs materiāls ir audio intervija, kas atrodas zem galvenā attēla.

ha

Jā, ļoti uzticams autors (apskatījos tikai pirmo linku, tāpat jau skaidrs, no kurienes vējš pūš)

louisproyect.org

Pietiek arī uzmest aci viņa rakstu virsrakstiem, lai saprastu, kas tas par putnu

www.alternet.org

Visur redz fašistus, tāpat kā krievi un Amerikā viss ir slikti.

nulle

Pat, ja Janukoviča gāšana arī bija ASV inscenēta (par ko es ļoti šaubos), vai tas dod tiesības Krievijai iebrukt Ukrainā?

Dzīve, dzīvīte...

Atbilde "Ha":

To louisproyect linku pats arī vakar uzgāju un rakstu izlasīju. Papētīšu sīkāk.

Par virsrakstiem un tematiku - viņš pats savas mājaslapas consortiumnews.com aprakstā (sadaļā "About") raksta, ka velta sevi tām, viņaprāt, svarīgajām tēmām, ko nepamatoti izlaiž lielie ziņu avoti. Nezinu, vai viņš tiešām domā, ka Amerikā viss ir slikti, bet viņa darbu kopsavilkums vien par to var neliecināt.

Dzīve, dzīvīte...

Atbilde "nulle":

Par Janukoviču. Apzinos, ka pret viņu bija daudz pamatotu iebildumu, bet man izskatās, ka amīši nepalaida garām iespēju situāciju pamatīgi sakāpināt.


Par Krievijas iesaistīšanos.

Pirmkārt, tur ir vērts ļoti vērīgi sekot, cik liela tā iesaistīšanās reāli ir un par cik lielu viņu uzdod. Bija vairāki gadījumi, kad pa visu pasauli izbazūnē ASV un Ukrainas drošības dienestu ziņojumus par milzīgu invāziju, bet, paejot pāris dienām un gaidot par to visu ticamus video vai attēlus (kam mūsu viedtālruņu laikmetā vajadzētu parādīties biezā slānī), nekas īsti neparādās. Es nezināju, vai man smieties vai raudāt, kad BBC dienu vai dažas pēc ziņojuma par Krievijas tanku kolonnas iebraukšanu Ukrainā lika rakstu ar miglainu bildi ar vienu (!) tanku, kurš "pēc dažām pazīmēm varētu būt" (aptuveni pēc atmiņas tulkoju) no Krievijas. Bet nav izslēgts arī, ka no Ukrainas... Ļoti pārliecinoši...

Dzīve, dzīvīte...

Atbilde "nulle" Nr. 2:

Otrkārt, par Krievijas iesaistīšanos. Man pašlaik nav viennozīmīgas atbildes, ka tā ir pareizi, bet, ņemot vērā, ka tam bija un visticamāk joprojām ir vietējo atbalsts Ukrainas austrumos, man nav arī viennozīmīgas atbildes, ka tā ir nepareizi.
bogdans01

bogdans01

Una, ja krievi sagribēs Latviju, tad arī Latvija pienāksies Krievijai?!

Dzīve, dzīvīte...

Latvijai jāpadara sevi gana interesantu pašai sev, un tad tādi jautājumi neradīsies. Līdz tam, šķiet, patāls ceļš ejams. Bet noteikti nav neiespējami.

Būsim godīgi - ja šobrīd visā pārējā pasaulē viss būtu mierīgi, mēs taču tāpat te viens otru “ēstu nost”. Uz nacionālā pamata, reliģiskā pamata, ienākumus salīdzinot, prāta spējas salīdzinot, kultūras līmeni salīdzinot utt utp... Kāda starpība, kam mēs "ārpusē" esam vajadzīgi, ja paši sev lāga neesam interesanti...

Alfrēds Stinkuls, Los Angeles, CA

Ak, vai, vai , Jurkāna kungs-bēdīgi, bēdīgi, ar Jums!!! A.

ak vai vai

Tas tiesa- jums nudien nav tik bēdīgi
, kas par savu tēvzemīti raud gaužas asariņas, saņemot amerikāņu pensiju, kas lielā mērā nopelnīta, jūsu valstij izlaupot citas valstis.

temida.lv

Jurkāna k-gs! Kadreiz Jūs bijāt man pazīstams gudrs intiliģents...
Vecuma marasms diemžēl Jūs skāris...

krim nash

Es domāju, ka Jurkāns visu savu mantu novēlētu un vēl paldies pateiktu zaļajiem cilvēciņiem ;) ja nokļūtu līdzīgā situācijā kā Krimas tatāri piemēram.

mozys čangaleits

Kas stiprāks, tam taisnība! Donecku un Luhansku -nevajadzētu veidot par valstiņām, bet Krimu -jāveido par valstiņu - līdzīgi Kosovai!

fffff

nu tā jau krieviem normāla prakse.... atbrauc ar čemodāniem citā valstī, daļu nošauj, daļu uz sibīriju... ka jau lielākā daļa asimilēta tad uztaisa bļin referendumu.
Bet ceru ka drīz daļa sibīrijas pienāksies arī ķīniešiem.....
Gatis Skurba

Gatis Skurba

Kādi krievi? Palasi vēsturi kas pie boļševiku-komunistu varas šūpuļa stāvēja,kas izveidoja GULAG sistēmu? Tas no tēmas -dots devējam atdodas.

evisovi

ko pats muldi, latvieši tagad arī pie Īrijas šūpuļa stāv, tad mums tagat Īrija ar pienākas

evisovi

tak viņš kad politikā bij gudrs nebij...

evisovi

arī putins smadzenes izēdis

evisovi

tak krievijā vienmēr ir bijis galvenais nevis tas kas balso, bet tas kas skaita balsis

Imants V.

Uz vecumdienām Jurkānam jūk kāravi ar pīķiem, politiskais pokers vairs nesanāk. Kur tad paliek Budapeštas 1994. g. vienošnās? Tad jau Jurkāns grib Krievijai piešķiebt Rīgu ar???

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000