IZM: Dziesmu svētku noslodzes plāns būs jāsaskaņo ar mediķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valdība otrdien, 6.oktobrī, uzklausīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ziņojumu, kas tapis pēc vasarā aizvadītajiem 11. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā pieredzētās dalībnieku ģībšanas. Komisija, kurā darbojās dažādu valsts institūciju, operatīvo dienestu, mediķu un koru pārstāvji, secināja, ka nav nosakāms viens noteicošais cēlonis svētku dalībnieku veselības problēmām, tomēr tās veicinājis lielais dalībnieku skaits un attiecīgi ierobežotās iespējas estrādē kustēties, uztura režīma neievērošana un nepietiekami uzņemtais ūdens, saspringtā dienas režīma plānošana, kas nogurdināja dziedātājus, straujā temperatūras maiņa un nepietiekama dalībnieku sagatavošana nestandarta situācijām, par ko liecinājis lielais panikas lēkmju skaits.

Valdībai iesniegtajā ziņojumā nav vērtēta amatpersonu atbildība par skolēnu dziesmu un deju svētkos konstatētajām problēmām, bet ir apkopoti 17 ieteikumi, kā turpmāk uzlabot svētku organizāciju un vairāk gādāt par dalībnieku veselību un drošību. Piemēram, dalībnieku noslodzes plānu saskaņot ar pediatriem un psihologiem, uzlabot dalībnieku ēdināšanas organizāciju, pēc iespējas nodrošinot siltu ēdienu, un norises vietās ierobežot skolās nepieļauto našķu tirdzniecību.

Tāpat ieteikts rīkoties, lai uzlabotu norises vietu infrastruktūru un tās atbilstību iecerētajam dalībnieku skaitam. Jāatgādina, ka dziesmu svētku estrādē, pēc inženieru secinājumiem, drošību var garantēt daudz mazākam dziedātāju skaitam nekā līdz šim pieļauts.

Savukārt, lai uzlabotu svētku organizāciju, norises vietās ar lielu dalībnieku un skatītāju skaitu vajadzētu strādāt Operatīvās vadības grupai, ieviest dalībnieku koordinatoru elektroniskās apziņošanas sistēmu, izstrādāt Krīzes komunikācijas plānu un uzlabot transporta loģistiku, bet visus dalībniekus un pavadošo personālu jau laikus instruēt par rīcību ārkārtas situācijās, tai skaitā jau mēģinājumos iekļaut mācību trauksmes piemēram, dalībnieku evakuāciju.

Ja valdība ziņojumu apstiprinās, ministrijām gada laikā būs jāizstrādā attiecīgi grozījumi normatīvajos aktos. Savukārt Valsts izglītības satura centram līdz 9.novembrim dienesta pārbaudē būs jāizvērtē atbildīgo amatpersonu rīcība saistībā ar svētku organizāciju.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti