Eksperti diskutēs par iespējām mazināt cilvēktirdzniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" 25.aprīlī aizsāk trīs dienu starptautisku semināru, kurā tiks apkopoti un prezentēti vairāku valstu sadarbībā īstenota projekta rezultāti un rekomendācijas cilvēku tirdzniecības problemātikas risināšanai. Projektā pētīti cilvēktirdzniecības aspekti Baltijas valstīs un Krievijā, ekspertiem strādājot katrā no valstīm.

"Iezīmējas fiktīvo laulību skaita samazināšanās tendences sakarā ar to, ka ir stājušās spēkā normatīvo aktu izmaiņas, un pieauga darba ekspluatācijas skaits Latvijā," par šābrīža tendencēm stāsta biedrības "Patvērums "Drošā māja"" pārstāve Gunta Vīksne.

Vīksne atklāj, ka semināra mērķis ir veicināt nevalstiskajā sektorā strādājošo zināšanas par cilvēktirdzniecību dažādas Baltijas valstīs un Krievijā, uzzināt par problēmām un tendencēm, kādas parādījušās cilvēktirdzniecībā pēdējos gados, kā arī sagatavot priekšlikumus cilvēktirdzniecības mazināšanai Latvijā un citās Baltijas valstīs.

Projektu “Uzlaboti pretcilvēktirdzniecības risinājumi: Baltijas-Krievijas sadarbības tīkls” kopš 2015.gada 1.septembra īsteno četras organizācijas, kas ilgstoši strādā cilvēktirdzniecības jomā projekta dalībvalstīs. Tā ietvaros kopumā notikušas četras starptautiskas darbnīcas, kuru laikā “Caritas Lithuania” projekta dalībniekus iepazīstināja ar nacionālo cilvēktirdzniecības mazināšanas rīcības plānu ieviešanu Lietuvā, organizācija „Living for Tomorrow” dalījās ar labo praksi 10 gadu ilgajā uzticības tālruņa nodrošināšanā Igaunijā, savukārt “Russian Red Cross” Sanktpēterburgas nodaļa vadīja apmācību par darba organizēšanu saspringtās situācijās, tai skaitā pie gadījumiem, kad jāstrādā ar lielu skaitu cilvēktirdzniecības gadījumiem.

Projekta vadošais partneris - biedrība „Patvērums „Drošā māja”” – dalījās pieredzē par nacionāla līmeņa informatīvo kampaņu veidošanu. Projekts noslēgsies šā gada 31.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti