De Facto

Amatpersonām uzliks plašākus ierobežojumus jauniem amatiem

De Facto

Ieskats 14. februāra "De Facto" tematos

Bērniem slimnīcas Vācijā atrod starpnieki

«De facto» pēta, kas ir slimās Sofijas ārstēšanai piesaistītais starpnieks no Vācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Smagi slimās meitenes Sofijas gadījumā piesaistītais starpnieks ir kāda Vācijā reģistrēta firma, kas nodarbojas ar medicīnas tūrismu, taču tās adresi un precīzu juridisko nosaukumu atrast ir visai sarežģīti, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Spriežot pēc mājaslapā pieejamās informācijas, firma "Sunmed" nodarbojas ar medicīnas tūrismu virzienā Krievija - Vācija. Mājaslapā nav nedz adreses, nedz firmas pilnā nosaukuma. Ar jautājumiem piedāvāts vērsties pie kādas Allas Kostukevičas. Par viņu nav nekādas informācijas, fotogrāfija arī nav viņas, bet gan kāda internetā atrasta.

Firma kā savu zinātnisko konsultantu nosauc Mihailu Zisseru. Taču pēc tīmeklī pieejamās informācijas var secināt, ka zinātniskā konsultanta pamatbizness ir dažādu kosmētisko ierīču ražošana un tirgošana, bet pats Zissers ir  kosmetologs un grima mākslinieks, izglītojies arī Maskavas Tehniskajā universitātē.

Jautājot, kādā veidā biedrība "Snowflake", kas vāca līdzekļus Sofijas braucienam uz Ķelni, izvērtēja starpnieka uzticamību, biedrības valdes locekle Inga Karlinska atbildēja: "Sazinājāmies ar vairākām Vācijas klīnikām, ka ir tāda firma, arī internetā ir mājaslapa."

Uzņēmums saņēma atlīdzību par to, ka organizēja viesošanos Ķelnes klīnikā. Biedrībā "Snowflake" saka, ka tā samaksājusi 1600 eiro. Bērna vecāki min citu summu - 3500 eiro.

Taču, iespējams, ka gadījumā, ja Sofija tomēr brauktu uz Ķelni, starpniekiem būtu jāmaksā vēl. "De facto" uzzināja, ka "Sunmed" par saviem pakalpojumiem parasti prasa ap pieciem procentiem no slimnīcas rēķina summas.

Kad Sofijas vecāki nolēma pagaidām nebraukt uz Ķelnes slimnīcu, starpnieki piezvanīja uz slimnīcu un atteicās no tās, pamatojot ar to, ka bērna stāvoklis esot pasliktinājies. Tas neatbilda patiesībai. Mihails Zissers sarunā ar "De facto" atzinis, ka šo ir vienkārši izdomājis, lai nebūtu jāmaksā soda nauda par apmeklējuma atcelšanu.

Kā iepriekš ziņots, smagi slimās meitenes Sofijas, kuras ārstēšanai Ķelnē labdarības organizācija "Snowflake" vāca 40 000 eiro, vecāki atteikušies viņu vest uz Vāciju, jo pamanījuši aizdomīgus noteikumus. Turklāt izrādījās - Ķelnē meitenei piedāvā tikai diagnostiku, ko jau veica Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti