Pusdiena

Neskaidrais dzelzceļa elektrifikācijas projekts var kavēt sadarbību ar Ķīnu

Pusdiena

Nacionālo interešu objekta statuss noder par apdrošināšanas polisi

DDB atvainojas par kampaņu "Mēs darītu tāpat!"; ĀM to pārrunās ar ANO

DDB atvainojas par kampaņu «Mēs darītu tāpat!»; ĀM to pārrunās ar ANO

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Reklāmas kampaņas „Mēs darītu tāpat!” īstenotāju ANO Bēgļu aģentūras partneris Latvijā reklāmas aģentūra „DDB Latvija” atvainojas visiem, kurus aizskārusi kampaņa, un sola kampaņu pārveidot. Ārlietu ministrija tikmēr plāno pārrunāt Latvijas iedzīvotāju pretrunīgo reakciju ar pārstāvjiem ANO.  

Kampaņas „Mēs darītu tāpat!” mērķis un vēstījums ir pārprasts, paziņojumā medijiem norādīja ANO Bēgļu aģentūras partneris reklāmas aģentūra "DDB Latvija". Mērķis nebija šķelt Latvijas sabiedrību, bet gan veicināt līdzjūtību pret bēgļiem un patvēruma meklētājiem, tādēļ uzņēmums atvainojas visiem, kurus kampaņa ir aizskārusi.

No plašākiem komentāriem un intervijām "DDB Latvija" gan atteicā, vien uzsverot, ka šobrīd noris intensīvs darbs, lai kampaņu pārveidotu. Uz jautājumu, vai tiks mainīts kampaņas nosaukums un sauklis „Mēs darītu tāpat!”, "DDB Latvija" pārstāve Eva Mežīte pagaidām nevar atbildēt.

DDB partneris Andris Rubīns portālam eng.lsm.lv sacīja, ka kampaņas mērķis bija veicināt līdzjūtību pret bēgļiem un patvēruma meklētājiem, lai atgādinātu, ka viņi arī cilvēki, bet viņi atrodas necilvēciskos apstākļos, kampaņas mērķis nekad nav bijis sašķelt Latvijas sabiedrību.

Kampaņas rīkotāji ANO Bēgļu aģentūra no komentāriem šobrīd atturas. 

Pretenzijas pret kampaņu radās Aizsardzības ministrijai, kuras ieskatā sauklis „Mēs darītu tāpat!” liek domāt, ka Latvijas iedzīvotāji to vien gaida, kā aizbēgt no savas valsts.

Pret kampaņu negatīvi noskaņots ir arī Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš.

“Es uzskatu, ka jauni cilvēki, kas absolūti adekvāti sevi asociē ar valsti, kurā viņi dzīvo, tajā skaitā ar Sīriju, viņiem ir jāaizstāv tās intereses, kuras ir nepieciešamas, lai izveidotu savu valsti,” pauda Kalniņš.

“Bēgt no savas valsts ir pēdējais solis. To varētu atļauties tikai bērni, mazspējīgi veci cilvēki, bet jauniešiem, tiem, kas ir veidojuši valsti, un es šoreiz runāju par Latviju, mums ir jāaizstāv sava Latvija,” uzsvēra Kalniņš.

Aizsardzības ministrijas pārstāve Anete Gnēze norādīja, ka ministrijā par kampaņu sūdzējušies vairāki zemessargi un karavīri. Tādēļ Aizsardzības ministrija ar vēstuli vērsās pie kolēģiem Ārlietu ministrijā, aicinot pārrunāt kampaņu ar ANO pārstāvjiem.

Ārlietu ministrija tagad sola caur vēstnieku ANO informēt organizāciju par Latvijas sabiedrības reakciju, stāstīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Raimonds Jansons.

“Nevērtēsim varbūt tur elementus, mēs vienkārši informēsim organizāciju par zināmu publisko rezonansi, kas ir bijusi šeit gan medijos, gan sociālajos medijos, un mēģināsim panākt tādu sapratni arī no organizācijas puses, vai šī kampaņa ir universāla un vai tā var strādāt universāli visos apstākļos,” skaidroja Jansons.

Visiem zemessargiem gan nav tik noraidoša attieksme par ANO Bēgļu aģentūras kampaņu. 17. pretgaisa aizsardzības bataljona zemessargs Gatis Zamurs portālā delfi.lv publicējis viedokli, kurā uzsver, ka pats aizvainots nejūtoties. Turklāt, Aizsardzības ministrija ar savu nostāju drīzāk ir pati sabiedrību sašķēlusi.

“Aizsardzības ministrija pati un arī tas, ko dzird NATO Stratēģiskās komunikācijas centrā, bieži vien uzsver, ka mēs esam tik šķelti un ka mums ir problēmas, ka tas vienotības trūkums ir mūsu arī militāri stratēģiska problēma. Ar šādu vēstuli ministrija ir, manuprāt, izdarījusi tieši to, pret ko pati aģitē – dabūjusi mums vienu iemeslu sašķelties un vienam uz otru parādīt ar pirkstu, sakot, kā tu vari būt tik dumjš, domājot, ka tos bēgļus vajag vai nevajag, vai ka mēs paliktu, vai ka mēs nepaliktu,” pauda Zamurs.

Zemessarga Gata Zamura ieskatā valstij nevajadzētu iejaukties kampaņā. Viņš ir arī skeptisks pret ieceri kampaņu pārveidot, jo izlietu ūdeni nesasmelsi, turklāt vienmēr kāds atradīs, par ko kampaņu kritizēt.

Tomēr viņš pieļauj, ka vairāk vajadzētu stāstīt par pozitīvajiem piemēriem, ko bēgļi var dot savai dzimtenei, piemēram, trimdas latviešu devums Latvijas valstij.

Jau ziņots, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūra kampaņā “Mēs darītu tāpat" ar plakātiem, emocionālu video un infografikām cerēja mainīt sabiedrības stereotipus par bēgļiem.

Taču pret kampaņu iebilda Aizsardzības ministrija, jo tā esot aizvainojoša zemessargiem un karavīriem. Kampaņā tiekot apgalvots, ka Latvijas iedzīvotāji to vien gaida, kā aizbēgt no valsts. Tāpēc ministrija nosūtījusi Ārlietu ministrijai vēstuli ar aicinājumu lūgt ANO Bēgļu aģentūrai pārtraukt kampaņu "Mēs darītu tāpat!".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti