Dienas ziņas

VUGD mācās glābt liftā iestrēgušos

Dienas ziņas

Atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu

Dodas reidā pie bezpajumtniekiem

Daugavpilī sociālie darbinieki un policija dodas reidā pie bezpajumtniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Daugavpilī sociālie darbinieki kopā ar pašvaldības policijas inspektoriem ik nedēļu dodas reidos, lai pārbaudītu pilsētas ēkas un teritorijas, kur naktīs mēdz uzturēties cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas. Lielāku vērību tam pievērš ziemā. Reidu mērķis – cilvēkus nogādāt naktspatversmē vai pat reģionālajā slimnīcā. Bezpajumtnieki gan ne vienmēr piekrīt palīdzībai.

Sociālais darbinieks ar pašvaldības policiju reidā dodas vēlās vakara stundās. Tas ir svarīgs iknedēļas brauciens caur Daugavpils centru, arī nomaļākām ielām un teritorijām, kur meklēti bezpajumtnieki un cilvēki alkohola reibumā. Reida galvenais uzdevums ir šos cilvēkus informēt par naktspatversmes, kā arī reģionālās slimnīcas pakalpojumiem un vajadzības gadījumā viņus nogādāt turp.

Šoreiz pie lielveikala sastaptas divas sievietes. Abām piedāvāts doties uz patversmi. Tomēr atbildīgie dienesti sniegt palīdzību var vien tad, ja cilvēki paši to vēlas.

''Jūs vienkārši rakstiski apstiprināt sociālo lietu darbiniekam, ka jūs atsakāties uz turieni doties.  Paraksts ir nepieciešams,” sievietēm saka Daugavpils pašvaldības policijas inspektors Andris Dunskis.

Sociālais dienests ar policiju sadarbojas septiņus gadus, un to laikā pilsētā ir apzinātas vairākas riska zonas, kur mēdz pulcēties cilvēki bez patstāvīgas dzīvesvietas. “Tika pievērsta pastiprināta uzmanība lielveikalu ieejām, lielveikalu stāvvietām, teritorijai ap lielveikaliem. Kā arī ēkas, kuras dotajā mirklī ir neapdzīvotas, pārbaudīts, vai tur viņi varētu atrasties, vai ir piekļuve šīm ēkām,” uzskaita policijas inspektors.

Šajā reizē saimnieku novārtā atstātās mājas ir tukšas. Taču sala laikā tieši tās un grausti ir vietas, kur reidos visbiežāk atrasti cilvēki bez pajumtes.

Pilsētā gan spēkā ir saistošie noteikumi, kas paredz, ka neapdzīvotām ēkām jābūt pilnībā slēgtām. Diemžēl daudzi to vēl aizvien neievēro. “Ēku īpašniekiem ir jārūpējas, lai piekļuve šīm ēkām būtu slēgta, lai tur nevarētu iekļūt ne tikai personas bez noteiktas dzīvesvietas, bet, piemēram, arī bērni, kas principā arī rada reālu bīstamību šiem bērniem - ēkas atrodas sliktā stāvoklī,” norāda Dunskis.

Ziemā risks gūt apsaldējumus vai ciest no ķermeņa atdzišanas ir liels, tāpēc policijas un sociālā dienesta darbinieki mudina nebūt vienaldzīgiem un ziņot glābšanas dienestam, policijas dežūrdaļai vai Sociālo lietu pārvaldei par personām bez pastāvīgas dzīvesvietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti