«Četras istabas»: Kur paliek omītes dzintara krelles?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

“Par augstu samaksu pērk dzintaru”, “Dārgi pērk dzintara krelles, kulonus, brošas un dzintara gabalus.” Šādi un līdzīgi sludinājumi pārpilda reģionālo presi un teju ik dienas dzirdami arī populārās radiostacijās.  Kas ir šīm iepirktajām dzintara krellēm un kuloniem notiek tālāk? Vai tos pārstrādā ? Vai vienkārši tāpat pārdod tālāk?

Šodien no dzintara top ne tikai rotaslietas, bet tas tiek izmantots arī kosmētikā un dzintara diega ražošanā. Suvenīru pārdevējas Vecrīgā stāsta, ka vietējiem par dzintaru lielas intereses nav, tomēr tūristi gan pērkot - sevišķi Krievijas tūristi. Viņiem īpaši interesējot matētais, dzeltenais dzintars. Jo lielāks, jo labāk.

Dzintara cena šobrīd iepirkumā svārstās no dažiem centiem līdz 30 – 40 eiro par gramu, viss atkarīgs no dzintara kvalitātes. Presētas dzintara krelles varētu maksāt  no 30 – 50 eiro, bet tas nav tas, dēļ kā dzenas dzintara uzpircēji. Viņi kā jau tirgotāji, mēdzot ļoti kaulēties. Paši uzpircēji nevēlas atklāti runāt, kādām vajadzībām dzintaru uzpērk - viens saka, ka pats veidojot savu kolekciju, cits - vēloties atjaunot daļiņu Dzintara istabas....Tam noticēt būtu naivi.

Patiesībā dzintars masveidīgi šeit tiek iepirkts tādēļ, ka Āzijas tirgos, precīzāk sakot, Ķīnā un tuvākajās valstīs, parādījies ļoti liels pieprasījums un viņi ir gatavi maksāt diezgan lielu summu par mūsu dzintaru. Tieši ķīnieši šobrīd nosaka augsto dzintara cenu pasaulē - viņiem pašiem dzintara vairs nav - taču kādreiz ir bijis, bet šis zeltaini lāsumainie gabaliņi  joprojām tur ir ļoti augstā vērtē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti