Panorāma

M.Bondara izredzes nevērtē augstu

Panorāma

Piemin 10 gadus kopš teroristu uzbrukumiem Londonai

ES tieslietu ministri Rīgā spriež par cīņu ar terorismu

Arī ES tieslietu ministri norāda uz līdzsvaru starp sabiedrības drošību un cilvēktiesībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru neformālās padomes noslēgumā tieslietu ministri Rīgā piektdien pārrunāja terorisma apkarošanas tiesiskos aspektus. Līdzīgi kā iekšlietu ministrs ceturtdien, arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka, strādājot pie izmaiņām personu datu aizsardzības jomā, ir jāatrod līdzsvars starp sabiedrības drošību un cilvēktiesībām.

Latvijas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kurš bija ministru neformālās padomes vadītājs tās pēdējā dienā, pēc sēdes uzskaitīja galvenos darba virzienus cīņai ar terorismu tieslietu jomā: „Esmu pārliecināts par tieslietu elementu nozīmi cīņā pret terorismu, jo īpaši attiecībā uz ārvalstu kaujinieku problemātiku; tiesību aktu modernizāciju, labāku "Eurojust" izmantošanu operatīvai darbībai, labāku izpratni par ārvalstu kaujinieku kriminālvajāšanas juridiskajiem aspektiem, rehabilitācijas programmu izmantošanu tieslietu kontekstā un tiesiskās sadarbības stiprināšanu.”

Arī Eiropas Savienības komisāre tieslietu, patērētāju un dzimumu līdztiesības jautājumos Vera Jourova pastāstīja par piecām tieslietu politikas prioritātēm cīņā pret terorismu: „Pirmkārt, mums ir jāpastiprina sava rīcība, lai novērstu un cīnītos ar antisemītisku naidu un pret musulmaņiem vērstām noskaņām. Otrkārt, mums efektīvi jāizmanto Eiropas Savienības līmeņa sadarbība starp visām tiesībsargājošajām iestādēm. Piemēram, Eiropas vienotais aresta orderis un savstarpējās tiesiskās palīdzības līgumi ir instrumenti, kas labi strādā, tāpēc to potenciāls ir jāizmanto pilnībā. Treškārt, mums cītīgāk jānovērš radikalizācija, jo sevišķi ieslodzījuma vietās. Ceturtkārt – ar direktīvu pret naudas atmazgāšanu mēs varēsim efektīvāk novērst teroristu finansēšanu. Es mudinu dalībvalstis nekavēties ar šīs direktīvas ieviešanu pēc tās pieņemšanas.”

Piektā joma ir likumdošanas izmaiņas.

Vaicāta par bažām, ka cīņas ar terorismu vārdā Eiropas Savienībā pasliktināsies iedzīvotāju datu aizsardzības līmenis, Jourova atzina – tas ir sarežģīts jautājums, diskusija par ko turpināsies vismaz dažus mēnešus.

„Problēma, ko mēs mēģinām atrisināt, nav triviāla. Mums ir jāatrod līdzsvars. No vienas puses ir drošības prasības, kas ir jārisina steidzami – jo sevišķi dažas pēdējās nedēļas pēc uzbrukumiem Parīzē. No otras puses, mums ir jānodrošina arī pamattiesības un privātuma aizsardzība,” norādīja Jourova.

Savukārt Rasnačs uzsvēra to, ka jaunās likumdošanas izmaiņas nākšot Eiropas pilsoņiem par labu: „Datu aizsardzības regula būtībā būs ļoti labs instruments ikviena Eiropas iedzīvotāju tiesību, datu aizsardzībai. Jo darbosies vienas pieturas aģentūras princips, kurā ikviens varēs pārrobežu datu pārkāpšanas problēmas noregulēt bez īpašām problēmām, savā valstī vēršoties konkrētajā savas valsts iestādē. Un tas arī attieksies uz trešajām valstīm ārpus Eiropas.”

Tāpat Rasnačs informēja, ka ceturtdien pieņemtais iekšlietu un tieslietu ministru paziņojums par nostāju cīņā pret terorismu šodien tika nosūtīts Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam, lai ar to tālāk strādātu valstu un valdību galvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti