Stafetes komanda Siguldā iegūst sudraba medaļas Eiropas čempionātā

Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis un Andra Šica/Jura Šica divnieka ekipāža svētdien Siguldā nodrošināja Latvijai sudraba medaļas stafetē Eiropas čempionātā kamaniņu sportā. Latvijas kamaniņbraucējiem tās bija pēdējās sacensības pirms februārī paredzētā starta Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Latvijas komanda stafeti veica divās minūtēs un 13,835 sekundēs, bet uzvarēja Krievijas kamaniņbraucēji, kas zelta medaļu nodrošināja ar 0,350 sekundes labāku rezultātu. Par bronzas laureātiem kļuva itālieši, kas Latvijai zaudēja 0,012 sekundes. Ierastā favorīte Vācijas komanda Siguldā nestartēja spēcīgākajā sastāvā un stafetē palika 6.vietā.

Par divkārtēju Eiropas čempioni Siguldā kļuva Krievijas sportiste Natālija Horeva, kura pirms panākuma stafetē sestdien uzvarēja arī sieviešu sacensībās.

Juris Šics pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka stafete ir olimpiskā disciplīna, tādēļ komandas tai nopietni koncentrējas kā labai iespējai iegūt medaļas. Stafetes brauciena beigās ir svarīgi labi iziet no pēdējās virāžas, lai taisnē laicīgi sagatavotos trāpīt pa finiša klapi, paskaidroja Juris Šics. Savukārt Andris Šics pastāstīja, ka brāļi pirms olimpiskā starta Sočos ir ļoti apmierināti ar kamanām, kam paši Siguldā vēl nebija sevi pielāgojuši. Viņš arī atzina, ka konkurenti Siguldā bija ļoti stipri un liedza ieņemt augstāku vietu.

Brāļi Šici pēc veiksmīgā starta Siguldā
00:00 / 01:31
Lejuplādēt

Intervijā Latvijas Radio brāļi Šici pēc finiša pateicās treneriem un visai komandai par lieliski sagatavotajām kamanām un ticību viņu spēkiem.

„Liels prieks par visas komandas darbu, trenera darbu, visa kolektīva attieksmi,” atzina Andris Šics. „Šodien visas kārtis sakrita, bet domāju, mazliet pietrūka, jo atstarpe ar krieviem nebija liela. Bet mēs tik un tā esam gandarīti, jo tomēr startēja Eiropas čempioni.”

Juris Šics norādīja, ka Sočos trasē būs daudz siltāks.

Tajā trasē ir ļoti svarīgi startēt pirmajā desmitniekā, lai būtu maksimāli tuvu visiem pārējiem,” pastāstīja kamaniņbraucējs, skaidrojot, ka tālākajiem numuriem Sočos trase kļūst lēnāka, tāpēc ir gandarījums, ka sev uzliktie uzdevumi izpildīti.

Jau vēstīts, ka individuāli Eiropas čempionātā mājiniekiem visaugstāk tika Rubenis, kurš svētdien ieguva 4.vietu. Stafetē atšķirībā no individuālajām sacīkstēm rezultāti netika skaitīti Pasaules kausa sezonas pēdējā posma vērtējumā.