Latvijas kamaniņbraucēji kļūst par pasaules junioru čempioniem stafetē

Latvijas jaunie kamaniņu sportisti sestdien Norvēģijā, Lilehammeres trasē, izcīnīja zelta medaļas stafetē pasaules čempionātā junioriem, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijā.

Latviju stafetē pārstāvēja Ulla Zirne, Kristers Aparjods un divnieka ekipāža Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels. Deviņu komandu konkurencē latvieši palika nepārspēti ar rezultātu divas minūtes 39,326 sekundes. Otro vietu ieguvušo Krievijas komandu latvieši apsteidza par 0,401 sekundi, bet trešie bija austrieši, kas zelta medaļniekiem zaudēja 0,477 sekundes.

Putins/Matuzels sestdien startēja arī atsevišķajās divnieku sacensībās, kur ieguva 5.vietu 15 ekipāžu konkurencē. Uzvarētājiem vāciešiem Florianam Lefleram/Manuelam Štībingam (1:36,168) vienīgais Latvijas duets divu braucienu summā zaudēja 0,944 sekundes.

Pieticīgākas sekmes Latvijas sportistiem bija piektdien individuālajās sacensībās. Juniorēm Zirne ieguva 11.vietu, Kendija Aparjode bija 13., bet Alise Evelīna Mitkus ieņēma 21.vietu 38 dalībnieču konkurencē. Junioriem individuāli labākais Latvijas komandā bija 20.vietu ieguvušais Kristers Aparjods, Ralfs Bērziņš ierindojās 23.vietā, bet Gunārs Bergs ieņēma 26.vietu un nekvalificējās otrajam braucienam.

Stafetes zelta medaļnieku treneris Aivars Kalniņš pastāstīja, ka komandā ar rezultātu stafetē ir apmierināti. "Sportisti, kas startēja komandas sastāvā, bija neapmierināti, dusmīgi par savu sniegumu individuālajā ieskaitē, tāpēc šī bija laba iespēja revanšēties. Un viņi to arī izmantoja," paskaidroja treneris.