Kamaniņu braucēji Mauriņš un Tīruma uzvar Prezidenta kausa izcīņā Siguldā

Kamaniņu braucēji Kristaps Mauriņš un Elīza Tīruma piektdien Siguldas trases starta estakādē uzvarēja starta rāvienos un izcīnīja Prezidenta kausu, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijā. Prezidenta kausa izcīņā uzvarēja visi tie paši sportisti, kas balvu ieguva arī pērn.

Mauriņš uzvarēja ar summā sasniegto rezultātu 6,950 sekundes. Otro vietu ar rezultātu 7,034 sekundes ieguva Inārs Kivlenieks, aiz sevis atstājot junioru ieskaites uzvarētāju Kristenu Putinu (7,155).

Sieviešu konkurencē Tīruma uzrādīja rezultātu 7,648 sekundes un apliecināja favorītes statusu. Ar Tīrumu konkurēja junioru izlases dalībnieces, starp kurām ātrākā ar rezultātu 7,762 sekundes, bija Kendija Aparjode. Trešo vietu dāmu, bet otro vietu junioru konkurencē izcīnīja Alise Evelīna Mitkus (7,794). Ulla Zirne dāmu konkurencē palika vienu pozīciju aiz goda pjedestāla, bet junioru ieskaitē ar rezultātu 8,077 sekundes izcīnīja trešo vietu.

Elīza Tīruma par startu Prezidenta kausa izcīņā
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Divnieku konkurencē sacensības notika bez brāļiem Andra un Jura Šiciem, tādēļ par kausu cīnījās tikai divas ekipāžas. Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija ātrākie ar rezultātu 7,406 sekundes, aiz sevis atstājot junioru izlases divnieka ekipāžu Kristenu Putinu/ Kārli Krišu Matuzeli (7,510).

Juris Šics ir savainojis muguru, taču trauma nav tik nopietna, lai liegtu viņam nākamnedēļ atsākt treniņus.

Latvijas kamaniņbraucēji turpina gatavošanos Pasaules kausa sezonai, kas ar pirmo posmu sāksies novembra izskaņā Insbrukas trasē, Austrijā. Savukārt februārī sezonas kulminācija būs Siguldā, kur notiks pasaules čempionāts.