Kamaniņbraucēji Šici izcīna uzvaru Lilehammeres kausa izcīņā

Olimpiskie medaļnieki brāļi Andris un Juris Šici sestdien Norvēģijā uzvarēja Lilehammeres kausa izcīņā, kas kamaniņbraucējiem bija pārbaudes sacensības pēc pirmās ledus treniņnometnes un gatavošanās jaunās sezonas sākumam, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Latvijas ekipāža divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 36,837 sekundēm, kas viņiem ļāva par 0,153 sekundēm apsteigt otrās vietas ieguvējus austriešus Peteru Pencu/Georgu Fišleru. Trešie bija Itālijas sportisti Kristians Oberštolcs/Patriks Grubers (1:37,026).

"Vienmēr ir patīkami uzvarēt. Tehnika vēl prasa korekcijas, ar to ir jāstrādā visu laiku, tāpēc ko darīt mums vēl ir daudz," Juri Šicu citēja LKSF.

Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieņēma 5. vietu (1:37,247), bet juniori Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels palika pēdējie 12.vietā.

Vīriešiem otro vietu 30 dalībnieku konkurencē ieguva Kristaps Mauriņš, kurš gan atzina, ka panākuma gūšanā liela loma bija veiksmīgai izlozei. Divu braucienu summā Mauriņš finišēja pēc minūtes un 40,119 sekundēm un par vienu sekundes tūkstošdaļu atpalika no Itālijas braucēja Dominika Fišnalera.

"Man paveicās ar izlozi pirmajā braucienā, jo biju otrais numurs un tas šoreiz bija ļoti svarīgi, jo laika apstākļi nebija tie labākie – ļoti silts. Bet ir par ko padomāt, jo varēja redzēt, ka itāļiem un autriešiem vēl ir krietna rezerve uz ekipējuma rēķina. Man tik liela rezerve nebija. Tā ka nav pamata lieliem priekiem," paskaidroja Mauriņš.

Riks Kristens Rozītis ieguva 5.vietu (1:40,236), Inārs Kivlenieks finišēja 17. vietā (1:41,627), vēl divas pozīcijas zemāk ierindojās Artūrs Dārznieks, bet juniors Kristers Aparjods ieņēma 21. vietu.

Sievietēm labākā Latvijas pārstāve bija juniore Alise Evelīna Mitkus, kura noslēdza pirmo desmitnieku 18 dalībnieču konkurencē, divu braucienu summā sasniedzot rezultātu viena minūte un 38,929 sekundes. Ulla Zirne ierindojās 14.vietā, savukārt Elīza Tīruma veica tikai pirmo braucienu, kurā sasita roku. Uzvarēja amerikāniete Erina Hemlina.

Latvijas kamaniņu braucēji svētdien atgriezīsies mājās, bet ceturtdien dosies uz Vinterbergas trasi Vācijā, kur aizvadīs nedēļu ilgu treniņnometni. No Vinterbergas komanda dosies uz tikpat garu nometni Kēnigszē trasē. Pasaules kausa izcīņā pirmais posms risināsies novembra beigās Īglsā, Austrijā.