Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andreju Ērgli

Rīta Panorāma

Intervija ar Ingunu Sudrabu

Pasargā savu mājokli no zagļiem

Tumšajā laikā uzdarbojas mājokļu zagļi – ieteikumi mitekļa pasargāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Brīdi, kad arvien ātrāk vakaros iestājas tumsa un vēl nav uzsnidzis sniegs, labprāt izmanto garnadži, kas tumsas aizsegā apzog dzīvokļus un privātmājas. Garnadži visbiežāk dzīvokļos nonāk caur neaizslēgtām durvīm vai logiem, kas atstāti vēdināšanas režīmā. Policijā stāsta, ka durvis ar pašām vienkāršākajām slēdzenēm zagļi var atmūķēt 30 sekunžu laikā.

Iestājoties gada tumšajam laika periodam, likumsargi aicina pievērst īpašu uzmanību savu mājokļu drošībai, jo nereti zagļi jau septiņos vakarā iestājušos tumsu mēdz izmantot kā labu aizsegu.

Valsts policijas pārstāvis Dāvis Ķepītis iesaka mājokļiem uzstādīt dzelzs durvis ar labām slēdzenēm,

jo arī procentuāli apzagto dzīvokļu skaits, kuriem ir metāla durvis, ir salīdzinoši ļoti mazs. Policijas statistika liecina, ka liela daļa zādzību notiek caur neaizslēgtām durvīm, stāstīja “Koblenz drošība” vadītājs Raivis Terinks.

„Gan Rīgā, gan Pierīgā ir vērojams, ka ir zagļi, kuri staigā pa kāpņu telpām vai gar mājām un izmanto brīdi, kad cilvēki ir atnākuši mājās un vēl nav aizslēguši durvis. Tāpēc viena no svarīgām lietām ir uz nakti vai tiklīdz esat mājās, droši aizslēgt durvis, lai no ārpuses nevarētu iekļūt,” saka Terinks.

Jo vairāk slēdzeņu, jo labāk. Tad zaglim jāpavada ilgāks laiks, lai tās atmūķētu. Privātmājās garnadži visbiežāk iekļūst pa vienkāršāko ceļu, proti, logiem.

Jebkurš no loga režīmiem, kas nenodrošina pilnīgu tā aizvēršanu, atvieglo darbu zagļiem.

„Ejot prom no mājas vai naktī vēlams neatstāt durvis vai logus vēdināšanas režīmā, to var izmantot zagļi. Lai arī ko stāstītu logu, durvju pārdevēji, šie mehānismi ir viegli atmūķējami vai atlaužami. Lai pasargātu logus no ielaušanās vai atmūķēšanas, ļoti iesakām parastos rokturus nomainīt uz rokturiem ar atslēdziņām. Tad šos rokturus nav viegli no ārpuses atmūķēt. No ārpuses mūķējot, šis mehānisms tiek bloķēts un apgrūtina iekļūt telpās,” pamācīja Terinks.

Ja redzēs, tad gribēs arī nozagt –  pēc šāda principa jāvadās, izvietojot vērtīgas lietas mājās.

Datorus, telefonus un citas vērtīgas lietas nevajadzētu atstāt uz palodzes, kur tās viegli var paķert kāds svešinieks.

„Sastopami gadījumi, kad paši iedzīvotāji ir mājās. Zagļi iekļūst iekšā pa otro stāvu un apzog māju, jo no ielas var labi novērot, kur atrodas mājas iedzīvotāji, jo nav aizkaru,” stāstīja Ķepītis.

Lai pasargātu savu mitekli no zagļiem, vislabāk ievērot pasākumu kopumu -  jābūt labām durvīm, aizvērtiem logiem, arī suns nenāks par sliktu un ja vēl būs signalizācija, tad, visticamāk, garnadži izvēlēsies kādu vieglāk iegūstamu lomu. Savukārt pret zagļu iemīļoto tumsu palīdz apgaismojums. Gan ārā sensora lampas, gan iekštelpās atstāta iedegta spuldzīte pat tad, ja neviena nav mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti