Latvijas hokeja izlase

Pirmsspēles intervija ar Robertu Bukartu

Euro Hockey Challenge. Latvija – Baltkrievija

"Euro Hockey Challenge". Latvija – Baltkrievija. Spēles momenti

Lai gan Latvijas hokeja valstsvienība sestdien rādīja daudz ātrāku un interesantāku hokeju nekā piektdien, tomēr šajā spēlē vārtsarga Jāņa Kalniņa neveiksmes spēles pirmajā trešdaļā maksāja daudz – Latvija piekāpās Baltkrievijai ar rezultātu 0:3, liecina organizatoru informācija.

Jau pirmajā trešdaļā, par spīti tam, ka Latvijas izlase uzbruka daudz, radīja bīstamus momentus un rādīja krietni labāku hokeju nekā baltkrievi, tomēr pretinieki daudz veiksmīgāk izmantoja savas iespējas. Jau pirmajā trešdaļā Latvijas izlase palika iedzinējos ar rezultātu 0:2.

Baltkrievi gūst pirmos vārtus

Otro vārtu guvums

Pēc pirmās trešdaļas Māris Bičevskis atzina, ka hokejisti ir pielikuši – cenšas spēlēt ātrāk un ievērot trenera norādījumus. Taču, spēlējot ātrāku hokeju, rodas vairāk kļūdu. “Jāstrādā, lai tās būtu minimāli,” atzina spēlētājs.

Intervija ar Māri Bičevski

Šajā spēlē malā palika aizsargs Oskars Cibuļskis. Viņš intervijā LTV pastāstīja, ka guvis nelielu traumu un pauda cerību, ka drīz jau būs atpakaļ uz ledus.

Intervija ar Oskaru Cibuļski

Cibuļskis atklāja, ka Hārtlijs no hokejistiem prasa daudz un pievērš daudz uzmanības niansēm. Lielākā atšķirība Hārtlija hokejā esot tā, ka tagad esot uzbrukumā jāpieslēdzas arī aizsargiem. Un arī no uzbrucējiem tiekot prasīts daudz jaunu lietu.

Otrajā trešdaļā spēle tika aizvadīta aktīvi, taču vārtu guvuma izteiksmē tas neparādījās – rezultāts uz tablo nemainījās.

Izlases debitants Oskars Batņa atzina, ka Latvijas izlases spēlētāji pie vārtu guvuma var tikt tad, ja aktīvāk ies uz vārtiem. Viņaprāt, arī asumi uz ledus uzdzen asinis.

Intervija ar Oskaru Batņu

Trešajā trešdaļā vārtu guvums gan bija, taču… diemžēl Baltkrievijas izlases labā. Tā arī Boba Hārtlija vadītā izlase aizvadītajās četrās draudzības spēlēs guvusi tikai divus vārtus.

Kuriozais vārtu zaudējums

Zīmīgi, ka treniņa nolūkos notikušajos pēcspēles metienos pārāki arīdzan bija Baltkrievijas hokejisti.

Spēlētājs Uvis Balinskis pēc zaudējuma izteicās, ka veiksme nav bijusi Latvijas izlases sabiedrotā: “Nekrita iekšā, vārtsargam labi veicās”.

Intervija ar Uvi Balinski

Hokejists atzina, ka šajās spēlēs un treniņnometnē viņš daudz iemācījies no Boba Hārtlija. “Ātrāk jāspēlē, uzreiz uz priekšu, neko nevajag gaidīt,” īsumā galvenos norādījumus izcēla Balinskis, kurš neslēpa, ka pēc diviem ielaistajiem goliem treneris sapurinājis komandu. Bet momentus tā arī nav izdevies realizēt.

Jāatgādina, ka piektdien draudzības spēlē ar Baltkrieviju uzvaru izcīnīja Latvijas izlase ar 1:2. Vienīgos vārtus šajā spēlē guva Miks Indrašis.

Kopumā Latvijas hokeja izlasei pirms Pasaules čempionāta, kas maijā risināsies Ķelnē un Parīzē, jāaizvada desmit pārbaudes spēles. Četras no tām jau aizvadītas.