Tampabejas «Lightning» zaudē Gudļevska debijā NHL Stenlija kausa spēlē

Kristers Gudļevskis piektdien devās laukumā uz maiņu un aizvadīja karjerā pirmās minūtes Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas spēlē, taču Latvijas vārtsarga pārstāvētā Tampabejas  "Lightning" ar 1:4 zaudēja Monreālas "Canadiens", liecina NHL informācija.

"Lightning" mājās cieta neveiksmes abās spēlēs un Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā nonāca iedzinējos ar 0:2. Iekļūšanai konferences pusfinālā komandai sērijā jāizcīna četras uzvaras. Trešo cīņu abas komandas aizvadīs svētdien Monreālā.

Vieta "Lightning" vārtos spēles sākumā bija uzticēta Andersam Lindbekam, kurš tvēra 20 no 23 metieniem un tika nomainīts pēdējās trešdaļas 12. minūtē, kad Brendans Galahers panāca viesiem 3:0 pārsvaru. Gudļevskis spēlēja sešas minūtes (5:48) un atvairīja divus no trim metieniem.

Gudļevski piecarpus minūtes pirms spēles beigām pārspēja Renē Burks, kam tie bija otrie vārti spēlē. "Lightning" vienīgos vārtus divas minūtes pirms cīņas noslēguma vairākumā guva Tedijs Pursels. Tampabejas kluba treneris Džons Kupers uzsvēra, ka nav konflikta par vārtsargu izvēli, taču maiņu viņš veicis, lai komandu sapurinātu, un tādēļ ķēries pie salmiņa.

Pirmo cīņu Tampabejas kluba sastāvā Gudļevskis aizvadīja regulārās sezonas izskaņā, bet Stenlija kausa izcīņā sērijas pirmajā spēlē vārtos bija Lindbeks. "Lightning" pamatvārtsargs Bens Bišops nevar spēlēt savainojuma dēļ.