Ar ātru trīs vārtu sēriju Rīgas «Dinamo» kaldina uzvaru pār SKA un jaunu rekordu

Otrās trešdaļas sākumā ātri trīs vārtus guvušais Rīgas "Dinamo" sestdien ar 4:2 pārspēja vareno Sanktpēterburgas SKA un pirmo reizi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā uzvarēja jau ceturtajā spēlē pēc kārtas.

Pēc 16 spēles ilgušas rezultativitātes pauzes "Dinamo" divus vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet pa vienam precīzam metienam bija Andra Džeriņa un Kaila Vilsona rēķinā. Spēli "Arēnā Rīga" noskatījās 9750 līdzjutēju, kas komandai ir sezonā labākais rādītājs.

Otro trešdaļu "Dinamo" sāka ar vienu vārtu deficītu, taču sešas minūtes vēlāk jau bija vadībā ar 3:1. Abām komandām spēlējot uzbrukuma hokeju, SKA trešajā periodā samazināja rezultāta starpību, bet pēdējā minūtē ielaida ripu tukšos vārtos. Par labāko uzvarētāju sastāvā atzina Miķeli Rēdlihu.

Laukuma saimnieki aktīvi aizvadīja pirmo periodu un lielākoties bija situācijas noteicēji, taču trešdaļas izskaņā negaidīti ielaida pirmos vārtus. Aizsargs Čejs Genovejs "Dinamo" zonā pazaudēja ripu, ko nekavējās izmantot Antons Burdasovs, vienam pret vienu apspēlējot vārtsargu Jakubu Sedlāčeku.

Nedaudz līdzīgā situācijā Miķelis Rēdlihs jau pirmajā minūtē pēc pārtraukuma panāca izlīdzinājumu, taču viņam pēc izlaušanās vārtu priekšā cīņā ar aizsargu vēl bija jātiek pie viesu vārtsarga Aleksandra Salāka nepiespiestās ripas. Trīs minūtes vēlāk Rēdlihs ar spēcīgu tālu metienu jau izvirzīja "Dinamo" vadībā, bet vēl pēc divarpus minūtēm aizturētā soda situācijā Andris Džeriņš precīzi trāpīja vārtu augšējā stūrī. Pārliecinoši mājinieku vārtos spēlēja Sedlāčeks, glābjot arī pēc viesu līdera Iļjas Kovaļčuka diviem secīgiem metieniem no tuvas distances.

No vieniem vārtiem uz otriem uzbrukuma viļņi vēlās pēdējā trešdaļā, un netrūka arī dūru cīņu, līdz veiksmīgāki bija SKA, kad Andrejs Kuteikins ar metienu no zilās līnijas otro reizi pārspēja Sedlāčeku. Tuvāk spēles beigām SKA gandrīz nepārtraukti uzbruka, tomēr mājinieki aizsardzībā darbojās ļoti pārliecinoši, neļaujot radīt situācijas bīstamiem metieniem. Pēdējā minūtē SKA aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, taču Vilsons ar metienu no savas zonas precīzi trāpīja tukšajos vārtos.

Vēl trīs mājas spēles "Dinamo" aizvadīs nākamnedēļ - pirmdien pretinieki būs Helsinku "Jokerit", savukārt piektdien un sestdien jātiekas attiecīgi ar Habarovskas "Amur" un Novokuzņeckas "Metallurg". Četras pēc kārtas gūtas uzvaras ļāva "Dinamo" pamest pēdējo vietu Rietumu konferencē.