Rīgas «Dinamo» jauno KHL sezonu atklāj ar miglā tītu zaudējumu

Devīto Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonu Normunda Sējēja trenētā Rīgas "Dinamo" otrdien uzsāka ar zaudējumu, izbraukuma spēlē piekāpjoties HK "Soči ar rezultātu 1:3 (0:3, 1:0, 0:0) , liecina organizatoru informācija.

KHL sezona Rīgas “Dinamo” tiešām sākusies, turklāt necerēti vasarīgi. Pirmā spēle Sočos, kur valda ap pamatīgs karstums, un tas bija jūtams arī arēnā. Varēja vien pasmīkņāt – hokejistiem jāizdala miglas lukturi!

Jau no paša sākuma spēle neiegāja tādā gultnē, kā rīdzinieki varēja cerēt. Jau trešajā minūtē par klupināšanu tika noraidīts Miķelis Rēdlihs, un pēc 12 sekundēm HK “Soči” jau varēja gavilēt – spēles rezultātu atklāja Iļja Krikunovs. Spēles piektajā minūtē vēl viens noraidījums par klupināšanu – šoreiz uz noraidīto soliņa sēdās Pjotrs Sčastļivijs. Sočinieki atkal steidza izmantot vairākumu, un jau pēc 30 sekundēm Krikunovs vēlreiz raidīja ripu Jakuba Sedlāčeka sargātajos vārtos. Pēc divu vārtu zaudējuma gan rīdzinieki mazliet atguvās un pat centās uzbrukt miglā tītajiem Konstantīna Baruļina sargātajiem vārtiem.

Spēles 14. minūtē rīdziniekiem atkal noraidījums – skaitliskā sastāva pārkāpums. Šo mazākumu rīdziniekiem gandrīz izdevās izturēt līdz galam – tikai sekundi līdz spēles sākumam pilnā sastāvā precīzs bija Renāts Mamaševs, un rezultāts uz tablo jau liecināja par netīkamu vakaru rīdziniekiem – 0:3.

Otrās trešdaļas sākumā rīdzinieki atkal nonāca mazākumā – par klupināšanu uz noraidīto soliņa bija jāsēžas Nikolajam Jeļisejevam. Bet šo spēli mazākumā rīdziniekiem beidzot izdevās izturēt. Perioda vidū beidzot noraidījums arī “Soči” komandai. Tomēr šo izdevību izmantot neizdevās. Pēc brīža vēl viena iespēja rīdziniekiem spēlēt vairākumā, un šoreiz gan kanādietim Koltonam Gilisam izdevās samazināt vārtu starpību.

Trešdaļas beigās HK “Soči” spēlētāji nopelnīja divus noraidījumus – uz noraidīto soliņa sēdās Artjoms Tomiļins, bet pēc brīža viņam pievienojās Jevgeņijs Skačkovs. Rīdziniekiem lielais vairākums pieci pret trīs! Taču tā vietā, lai samazinātu vārtu starpību, noraidījums “Dinamo” rindās, šoreiz to nopelnīja Georgijs Pujacs. Rīdzinieki centās uzbrukt, taču Baruļins palika nepārspēts.

Trešā trešdaļa sākās ļoti strauji – abas komandas devās uzbrukumos, taču teicami savu darbu veica abi vārtsargi. Perioda vidū rīdzinieki tika pie spēles vairākumā, tomēr samazināt vārtu starpību neizdevās.

Tuvojoties spēles beigām, “Dinamo” aizvien niknāk devās uzbrukumos. Pēdējā minūtē Sedlāčeks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet pašā spēles izskaņā vārtu gūšanas vietā Gintam Meijam nācās sēsties uz noraidīto soliņa, un spēles rezultāts vairs nemainījās – 1:3.

Tikmēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA vienība spēlē pret Čeļabinskas “Traktor” komandu piedzīvoja zaudējumu ar 1:2. Savukārt Arta Ābola trenētā, Edgara Masaļska un Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati “Lada” piekāpās Zagrebas “Medveščak” ar 2:3.