Neveiksmīgs sākums «Dinamo» liedz finālā pacīnīties par «Latvijas Dzelzceļa» kausu

Pēc pirmajā trešdaļā ielaistiem četriem vārtiem Rīgas "Dinamo" sestdien ar 1:5 zaudēja Kazaņas "Ak Bars" hokejistiem "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņas finālā. Ar turnīru "Arēnā Rīga" Latvijas klubs noslēdza pārbaudes spēles pirms Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas sākuma.

Vienīgos vārtus "Dinamo" guva Miķelis Rēdlihs, kurš otrajā trešdaļā samazināja rezultāta starpību līdz 1:4. Kazaņas klubs tādējādi revanšējās rīdziniekiem par zaudējumu turnīra grupas kārtā un pirmo reizi izcīnīja "Latvijas Dzelzceļa" kausu.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina "Ak Bars" vārtsargu Andersu Nilsonu, bet labākā spēlētāja balvu saņēma "Dinamo" vārtu vīrs Edgars Masaļskis.

Mājiniekiem neveiksmīgs izvērtās fināla sākums, un viesi pēc piecām minūtēm jau bija vadībā ar 2:0, bet līdz pārtraukumam pārsvaru divkāršoja. Pirmo nopietno "Ak Bars" uzbrukumu ar precīzu metienu no vārtu priekšas noslēdza Vladimirs Tkačovs, bet pēc Damira Musina un Fjodora Malihina metieniem Jakuba Sedlāčeka vārtos nonāca vēl divas ripas, un perioda vidū "Dinamo" vārtos stājās Masaļskis. Taču arī viņam nebija pa spēkam glābt, kad Oskars Mellers pēdējā minūtē pirms pārtraukuma realizēja skaitlisko pārsvaru un raidīja vārtos atsisto ripu.

Masaļskis abās nākamajās trešdaļās bija teju necaursitams un glāba arī gandrīz bezcerīgās situācijās, taču uzbrukumā "Dinamo" lielākoties pietrūka precizitātes. Labi izspēlēta sadarbība izdevās sešarpus minūtes pirms otrās trešdaļas beigām, kad pēc Georgija Pujaca un Pjotra Ščastļivija piespēlēm no vārtu priekšas precīzs bija Rēdlihs.

Pēdējā trešdaļā "Dinamo" centieni samazināt rezultāta starpību nerimās, taču Kazaņas vārtos pārliecinoši darbojās Nilsons. Savukārt "Ak Bars" ātrā uzbrukumā divatā izspēlēja ripu līdz tukšiem vārtiem un Mihails Varnakovs četras minūtes pirms cīņas beigām panāca 5:1.

Spēlē par 3.vietu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Jaroslavļas "Lokomotiv" sestdien ar 4:2 sestdien pārspēja Minskas "Dinamo" vienību.

Jau vēstīts, ka "Latvijas dzelzceļa" kausa izcīņā Rīgas "Dinamo" grupas spēlēs zaudēja Minskas "Dinamo" (1:2), bet uzvarēja "Ak Bars" (6:3) un pēcspēles metienos pieveica arī Jaroslavļas "Lokomotiv" (1:0).

"Latvijas dzelzceļa" kausa ieguvējus noteica sesto reizi. Pa divām reizēm galveno balvu ir ieguvuši Rīgas ''Dinamo'' un Jaroslavļas ''Lokomotiv'', bet pērn par trofejas īpašniekiem kļuva Sanktpēterburgas SKA.

KHL sezonas starts Rīgas "Dinamo" paredzēts 6.septembrī mājās pret Minskas "Dinamo".