Latvijas U-20 izlases hokejisti zaudē baltkrieviem un sarežģī izredzes tikt elitē

Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien Itālijā ar 1:2 piekāpās Baltkrievijas vienaudžiem un sarežģīja izredzes pasaules čempionātā I divīzijas A grupā izcīnīt ceļazīmi uz eliti, kur spēlē spēcīgākās hokeja valstis, liecina organizatoru informācija. Cīņā par vienīgo vakanci tikšanai elites grupā Latvijas izlasei atlikušas vēl divas spēles.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera Ģirta Ankipāna teikto)
Baltkrievijas izlasei divi realizēti skaitliskie vairākumi palīdzēja divreiz iegūt minimālu pārsvaru, ko komanda arī nosargāja. Vienīgos vārtus Latvijai guva Rūdolfs Maslovskis.

Aleksejs Šankita jau 3. minūtē izmantoja divu spēlētāju pārsvaru un izvirzīja baltkrievus vadībā. Savukārt neizšķirtu Maslovskim izdevās atjaunot pēdējās trešdaļas 7.minūtē, bet izšķirošus vārtus Latvijas izlase ielaida divarpus minūtes pirms cīņas beigām, kad precīzs bija Dmitrijs Ambrožeičiks.

Latvijas izlases galvenais treneris Ģirts Ankipāns pēc cīņas uzsvēra, ka komandai turnīrs nebūt nav beidzies, informēja Latvijas Hokeja federācija. Anikpāns būtu vēlējies augstāku vārtu gūšanas realizāciju, jo vieni gūti vārti ir stipri par maz, lai uzvarētu.

"Spēle bija mūsu rokās. Baltkrievi mūs nepārsteidza ne ar ko. Vēl nekas nav beidzies. Priekšā vēl divi grūti pretinieki. Puišiem pēc spēles teicu, lai izguļas un nedomā par zaudējumu," Ankipānu citēja LHF.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs Latvijas juniori uzvarēja Austriju (5:1) un Slovēniju (7:3). Tādējādi Latvijas rēķinā ir divas uzvaras un zaudējums, bet Baltkrievijas izlase kļuva par pirmo komandu, kas guva trīs panākumus trijās cīņās.

Pasaules čempionāts I divīzijas A grupā risināsies līdz sestdienai. Latvijas izlases nākamie pretinieki ceturtdien būs mājinieki itālieši, bet pēdējā spēle paredzēta sestdien pret Norvēģiju, kas arī izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs, taču trešdien slovēņus ar 2:1 pārspēja tikai pēcspēles metienos.

LHF Ankipāna vadītajai U-20 izlasei izvirzīja uzdevumu izcīnīt grupā pirmo vietu, kas ļautu pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties elitē.