​Latvijas U-18 izlases hokejisti vēlreiz uzvar Vāciju un noturas elitē

Latvijas U-18 izlases hokejisti pēc neveiksmīga spēles sākuma piektdien Šveicē ar 5:3 guva otro uzvaru pār Vācijas vienaudžiem un pasaules čempionātā saglabāja vietu elitē, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz divām uzvarām Latvija bija pārāka ar 2:0.

Divus vārtus Latvijai guva Ēriks Zohovs, turklāt abas reizes viņš bija precīzs pēdējā trešdaļā skaitliskā mazākumā.

Pirmos vārtus Latvija ielaida jau 16. sekundē, turklāt otrajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar 0:2. Taču līdz pārtraukumam Mārtiņš Dzierkals un Filips Buncis rezultātu izlīdzināja. Divi vārti trešā perioda pirmajās minūtēs pavērsa cīņas gaitu par labu Latvijas izlasei - pirmoreiz spēlē komandu vadībā izvirzīja Ričards Bernhards, savukārt Zohovs bija rezultatīvs mazākumā un panāca drošāku 4:2 pārsvaru. Lai gan Vācija vēl vienus vārtus atguva, mazākumā vēlreiz precīzs bija Zohovs.

Jau vēstīts, ka galvenā trenera Ērika Miļuna vadītie Latvijas jaunieši pirmajā pārspēlē par palikšanu elitē Vācijas izlasi ceturtdien pieveica ar 5:3.

Pusfinālos sestdien ASV spēlēs pret Kanādas izlasi, savukārt šveicieši pēc uzvaras ceturtdaļfinālā 5:0 pār Krieviju nākamo cīņu aizvadīs pret Somijas hokejistiem. Pasaules čempioni kļūs zināmi svētdien.

Grupas turnīra spēlēs latvieši piekāpās Kanādas jaunajiem hokejistiem (6:11), čehiem (1:4) un Somijas vienaudžiem (1:3), kā arī šveiciešiem (2:3 pagarinājumā). Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas iekļuva izslēgšanas turnīrā, turpretim Vācijas un Latvijas hokejisti noskaidroja komandu, kam elite jāpamet.