Latvijas hokejisti pēcspēles metienos pieveic slovākus arī pēdējā pārbaudes mačā

Kaspara Daugaviņa divi gūti vārti un realizēts pēcspēles metiens sestdien palīdzēja Latvijas hokejistiem ar 3:2 uzveikt Slovākiju pēdējā pārbaudes spēlē pirms starta pasaules čempionātā. Slovākiem neizdevās revanšēties par piektdien "Arēnā Rīga" abu komandu pirmajā spēlē piedzīvoto zaudējumu 1:5.

Sīkstā cīņā aizvadītajā spēlē laukuma saimnieki pa vieniem vārtiem guva otrajā un trešajā periodā. Vārtos līdz trešā perioda vidum nepārspēts bija Ervīns Muštukovs, līdz slovākiem tomēr izdevās samazināt rezultāta starpību un nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām panākt neizšķirtu. Pagarinājums spēku samēru neizmainīja, turpretim pēcspēles metienos Latvijai precīzi bija Lauris Dārziņš un Daugaviņš, bet Muštukovs abus slovāku metienus atvairīja.

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlasei izdevās vairāki bīstami uzbrukumi, it īpaši skaitliskā vairākumā, taču pārliecinoši slovāku vārtos darbojās Jans Laco. Divas lieliskas iespējas vienatnē pret vārtiem bija Robertam Bukartam, taču Laco neļāva sevi pārspēt.

Abas komandas aktīvi centās spēlēt otrajā periodā, un ātri uzbrukumi bija gan uz vieniem, gan otriem vārtiem. Tomēr vārtsargiem darba nebija daudz, un nevainojami darbojās tiklab Laco, kā Muštukovs, kurš palika nepārspēts arī Libora Hudāčeka izgājienā vienam pret vienu. Rezultātu skaitliskā vairākuma izspēlē nepilnas piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma atklāja Daugaviņam, kurš no laukuma malas ieslidoja zonas centrā un izdarīja neatvairāmu plaukstas metienu.

Līdz pēdējās trešdaļas vidum mājinieki divkāršoja pārsvaru - pēc Dārziņa teicamas piespēles Daugaviņš nonāca viens pret vārtiem un Laco vairs nespēja glābt. Tomēr pamatlaika turpinājumā slovāku centieni vainagojās ar diviem vārtu guvumiem. Hudāčeks vārtu priekšā izmantoja netraucēta atkārtota metiena iespēju, savukārt neizšķirtu ātrā uzbrukumā panāca Tomāšs Surovijs ar tālu un spēcīgu metienu.

Pagarinājumā vairāk pa vārtiem meta slovāki, taču arī Latvijas hokejistiem bija iespējas izšķirt cīņas iznākumu sev par labu. Toties pēcspēles metienos jau pirmajā mēģinājumā precīzs bija Dārziņš, Bukartam pārspēt vietu vārtos ieņēmušo Braņislavu Konradu neizdevās, bet Daugaviņš izšķīra jautājumu par uzvarētāju.

Pārbaudes spēļu sērijas sākumā Latvijas hokejisti Baltkrievijā pret mājiniekiem pa reizei zaudēja (1:2) un uzvarēja (1:0), bet turpināja ar diviem zaudējumiem mājās pret Franciju (1:2, 0:1) un divām neveiksmēm pārbaudes spēlēs Norvēģijā (1:2, 3:7).

Valstsvienības sastāvu startam pasaules čempionātā paredzēts nosaukt pirmdien.

Pasaules čempionāts Čehijā notiks no 1. līdz 17.maijam. Latvijas izlase grupas kārtā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju. Otrā grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.