Latvijas hokejisti ielaiž septiņus vārtus un vēlreiz zaudē norvēģiem

Latvijas hokeja izlase pēdējā izbraukuma pārbaudes spēlē sestdien Norvēģijā iemeta vairāk nekā ierastos vienus vārtus, tomēr ar 3:7 piekāpās mājinieku valstsvienībai, liecina rīkotāju informācija. Latvijas hokejistiem neizdevās revanšēties par dienu iepriekš turpat Bergenā piedzīvoto zaudējumu ar 1:2.

Vārtus Latvijas izlasē guva Jānis Sprukts, Andris Džeriņš un Koba Jass.

Rezultatīvo pirmajā trešdaļu Latvijas hokejisti noslēdza ar vienu vārtu deficītu (2:3), bet cīņas turpinājumā ievērojami pārāki bija laukuma saimnieki, kuru vārtos trešā ripa nonāca tikai cīņas pēdējās minūtēs, kad rezultāts kļuva 3:6. Sešās aizvadītajās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejistu rēķinā ir septiņi gūti vārti.

Tāpat kā dienu iepriekš norvēģiem izdevās ātri atklāt rezultātu - Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins izslidoja no vārtiem un novērsa izgājiena vienam pret vienu briesmas, taču ripa palika zonā un Andreass Stene paspēja izmantot izdevīgo situāciju. Viesi gan ātri revanšējās, jo Sprukts jau pēc nepilnas minūtes no tuvas distances pārspēja Larsu Haugenu, realizējot Miķeļa Rēdliha teicamu piespēli pēc gara reida aiz vārtiem.

Nesaskaņas viesu aizsardzības darbībā palīdzēja norvēģiem iegūt 3:1 pārsvaru. Matss Froshaugs izmantoja iespēju atkārtoti mest Merzļikina atsisto ripu, savukārt Anderss Bastiansens trešdaļas vidū bija rezultatīvs cīņā vārtu priekšā un realizēja skaitlisko pārsvaru. Trīs minūtes vēlāk vairākumu izmantoja arī Džeriņš, un no tuvas distances samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Otrajā trešdaļā Latvijas hokejisti spēlēja arī piecatā pret trim, tomēr vēl vienu skaitlisko vairākumu prata realizēt norvēģi. No iemetiena apļa patāls precīzs metiens perioda vidū izdevās Kenam Andre Olimbam. Lai gan viesi centīgi darbojās uzbrukumā, rezultatīva noslēguma arvien pietrūka. Līdz pēdējam pārtraukumam Latvijas izlase palika bez uzbrucēja Kaspara Daugaviņa, kuru līdz spēles beigām noraidīja par sitienu pretiniekam.

Pēdējās trešdaļas vidū laukuma saimniekiem lielā skaitliskā pārsvara realizēšanai pietika ar 12 sekundēm, līdz Matiass Norstebo pietuvojās Merzļikina vārtiem un precīzi meta. Sesto reizi Merzļikins kapitulēja, kad Stefens Toresens vārtu priekšā pielaboja ripas lidojuma virzienu. Latvijas izlase pēdējos vārtus guva mazākumā, kad viens pret vienu izrāvās Koba Jass un apspēlēja Haugenu. Pusminūti pirms cīņas beigām Jonasa Holosa raidītā ripa atrada spraugu starp Merzļikinu un vārtu stabiņu.

Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis pirms došanās uz Norvēģiju atzina, ka komanda Bergenā par 90 procentiem būs sastāvā, kas vēlāk spēlēs pasaules čempionātā.

Pirmajās četrās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti Baltkrievijā pret mājiniekiem pa reizei zaudēja (1:2) un uzvarēja (1:0), bet mājās divreiz cieta neveiksmi pret Franciju (1:2, 0:1). Pēdējās pārbaudes pirms došanās uz pasaules čempionātu Latvijas izlasei būs mājās pret Slovākiju 24. un 25.aprīlī. Spēles pret Norvēģiju tāpat kā jau aizvadītās cīņas pret Baltkrieviju un Franciju risinājās Eiropas Izaicinājuma tūres ietvaros.

Pasaules čempionāts Čehijā notiks no 1. līdz 17.maijam. Latvijas izlase grupas kārtā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju. Otrā grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.