Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē piedzīvo sauso zaudējumu Dānijai

Otrdien Arēnā “Rīga" Haralda Vasiļjeva vadītā Latvijas hokeja valstsvienība aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli pirms olimpiskās kvalifikācijas turnīra, kurā ar rezultātu 0:3 piekāpās Dānijas hokejistiem.

Jau no pirmajā minūtēm tapa skaidrs, ka labāka saprašanās ir viesiem. Taču rezultāts uz tablo mainījās tikai spēles 16. minūtē, kad Dānijas labā ar vārtu guvumu izcēlās Niklass Harts. Trešdaļas beigās gan fantastiska iespēja radās izlases kapteinim Laurim Dārziņam, turklāt spēlējot mazākumā, taču dāņi nodemonstrēja labu aizsardzību.

Pēc pirmās trešdaļas izlases debitants Mārtiņš Dzierkals atzina, ka ļoti labi jūtas valstsvienības rindās. Šobrīd izlase vēl strādājot pie taktiskā zīmējuma. Taujāts, vai jaunais treneris ir jau uzbļāvis, Dzierkals atzina, ka vēl ne.

Arī otrajā trešdaļā dāņi pierādīja, ka ir meistarīgāki – precīzs Fransa Nīlsena raidījums Edgara Masaļska raidītajos vārtos, un rezultāts jau bija 0:2. Trešdaļas vidū gan Masaļski vārtos nomainīja Kristers Gudļevskis. Taču spēles rezultāts nemainījās.

Pēc otrās trešdaļas Zemgus Girgensons LTV atzina, ka vārtsargu maiņa bija jūtama – stājoties vārtos Gudļevskim, puiši sākuši labāk spēlēt, bet, lai mainītos rezultāts, vēl jāpieliek. Arī Girgensons norādīja, ka patlaban komanda eksperimentējot, bet uz olimpiskās kvalifikācijas turnīru viss būšot labi.

Trešajā trešdaļā diemžēl atkal pārāki bija dāņi - šoreiz ar precizitāti izcēlās Niklass Jensens.

Pēc spēles Oskars Cibuļskis LTV atzina, ka sagatavošanās posms šādam turnīram noteikti bijis par īsu, un komandas sniegumu savā ziņā arī ietekmējusi nesen notikusī treneru maiņa. Viņaprāt, pēc divām dienām viss būs labāk.

Cerības gan vēl ir, jo pagaidām uz laukuma nav bijuši tādi izlases spēlētāji kā Mārtiņš Karsums, Kaspars Daugaviņš un Oskars Bārtulis.

Jau ceturtdien sāksies olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, kurā par vienīgo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā cīnīsies Latvijas, Austrijas, Japānas un Vācijas hokejisti. Speļu tiešraides būs vērojamas LTV7 un tīmeklī.