Hokejisti Šveicē saņem zaudējumu ceļamaizei uz pasaules čempionātu

Pēdējā pārbaudes mačā pirms starta pasaules čempionātā Latvijas hokeja valstsvienība sestdien izbraukumā Neišatelē bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru, tomēr ar 3:4 zaudēja mājiniecei Šveicei. Pirmo spēli pasaules čempionātā Maskavā Latvijas hokejisti aizvadīs piektdien, 6.maijā.

Latvijas izlasē vārtus guva Andris Džeriņš, kuru atzina par labāko viesu sastāvā, kā arī Oskars Cibuļskis un Rodrigo Ābols. Mājiniekiem par labāko nosauca trešo vārtu autoru Gregoriju Hofmanu.

Cibuļskis viesiem otrās trešdaļas beigu daļā panāca 2:0 pārsvaru, un Ābols trešajā periodā vēlreiz izvirzīja Latviju vadībā, tomēr šveicieši atbildēja ar diviem precīziem uzbrukumiem.

Abas komandas neizmantoja savas iespējas pirmajā trešdaļā, kuras beigu daļā bīstamākie uzbrukumi izdevās šveiciešiem. Pēc viena mājinieku metiena ripa trāpīja pa vārtsarga Edgara Masaļska dzēriena pudeli, un tiesneši tikai pēc videoatkārtojuma noskatīšanās pārliecinājās, ka vārtu guvuma nebija.

Toties otrā perioda sākums izdevās veiksmīgs Latvijas izlasei - ātrā uzbrukumā Džeriņš izlēma mest pats, un no zonas vidus trāpīja Reto Berras sargāto vārtu augšējā stūrī. Berra laukuma saimniekus gan izglāba no otro vārtu zaudējuma, kad efektīgi tvēra ripu pēc Kristapa Sotnieka teicama metiena.

Divu vārtu pārsvaru Latvijas hokejisti ieguva, pateicoties teicami izspēlētam skaitliskam vairākumam, kad nepilnas divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma spēcīgs un precīzs metiens izdevās Cibuļskim. Divu vārtu pārsvara saglabāšanai perioda izskaņā pietrūka 22 sekunžu, jo Masaļska vārtu priekšā nepieskatītais Džulians Volkers nekavējās izmantoja savu iespēju. Skaitlisko vairākumu trešā perioda sākumā izmantoja arī šveicieši, kad Lino Marčīni panāca neizšķirtu 2:2.

Tomēr viesi ātri atguva vadību - Edgars Kulda izcīnīja ripu aiz vārtiem un piespēlēja Ābolam, kurš trāpīja no tuvas distances. Noturēties vadībā neizdevās, jo, spēlējot četratā pret četriem, Hofmans ar tālu metienu trešo reizi pārspēja Masaļski. Šveicieši trešā perioda vidū sāka spēlēt ātru un atklātu hokeju, veidojot vairāk bīstamu uzbrukumu.

Latvijas hokejisti neizmantoja divus skaitliskos vairākumus, turklāt nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigām šveiciešiem tieši pēc mazākuma izciešanas izdevās pretuzbrukums, kuru ar metienu tuvajā vārtu stūrī noslēdza Matiass Bībers, pārspējot Masaļski aizstājušo Elvi Merzļikinu.

Pēdējai pārbaudes spēlei netika pieteikts aizsargs Jānis Andersons un uzbrucējs Māris Bičevskis.

Jau vēstīts, ka abu komandu iepriekšējā mačā piektdien šveicieši Ženēvā uzvaru 2:1 nodrošināja pagarinājumā. Latvijas un Šveices valstsvienības tiksies arī 11.maijā Maskavā pasaules čempionāta grupas spēlē.

Iepriekšējās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase divreiz viesos pārspēja Dāniju (6:4 un 4:3), bet mājās panākumus dalīja uz pusēm gan spēlēs pret baltkrieviem (1:3 un 3:2 pēcspēles metienos), gan  Vācijas hokejistiem (3:4 un 4:1).

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 6. līdz 22.maijam notiks Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvijas hokejisti grupas kārtā Maskavā spēlēs pret Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu.