Girgensons NHL Zvaigžņu spēlē bez punktiem piedalās Ozoliņa veicināta rekorda gāšanā

Līdzjutēju iebalsotais Zemgus Girgensons svētdien Kolumbusā neizcēlās ar gūtiem vārtiem vai piespēlēm Nacionālās hokeja līgas (NHL) vēsturē rezultatīvākajā Zvaigžņu spēlē, kurā Bufalo "Sabres" uzbrucēja pārstāvētā Nika Folinjo komanda ar 12:17 zaudēja Džonatana Tēvsa vienībai, liecina rīkotāju informācija. Iepriekš rezultatīvākajā NHL Zvaigžņu spēlē 2001.gadā piedalījās aizsargs Sandis Ozoliņš.

Girgensons kļuva par trešo Latvijas hokejistu pēc Ozoliņa un Artūra Irbes, kas piedalījās NHL Zvaigžņu spēlē. Laukumā Girgensons bija 13 minūtes, trīsreiz meta pa vārtiem un viņa uzskaitītais lietderības rādītājs bija negatīvs -1.

Zemgus Girgensons par iespaidiem Zvaigžņu spēlē
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

Folinjo komandas laukuma spēlētāji Girgensons, Fils Kesels un Anže Kopitars bija vienīgie, kam šova apstākļos aizvadītajā spēlē nereģistrēja nevienu rezultativitātes punktu. Par Zvaigžņu spēles vērtīgāko hokejistu pēc fanu tiešsaistes balsojuma rezultātiem nosauca zaudētāju komandas uzbrucēju Raienu Johansenu, kurš guva divus vārtus un divreiz piespēlēja. Četrus vārtus uzvarētājiem guva Džons Tavaress, bet trīs vārti un trīs piespēles bija Jakuba Vorāčeka rēķinā.

Girgensons pēc spēles teica, ka Zvaigžņu spēle bija lielisks pasākums, kurā izbaudīt notiekošo. Viņš gan atzina, ka vārtsargu vietā nebūtu priecīgs.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Abu komandu gūtie 29 vārti ir Zvaigžņu spēles rekords, pārsniedzot līdz šim iespaidīgāko 26 vārtu guvumu 2001.gadā, kad Denverā tikās Ziemeļamerikas un Pasaules komandas. Ozoliņš togad spēlēja Pasaules komandā un izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Hokejista karjeru beigušais Ozoliņš no 1994. līdz 2003.gadam piedalījās septiņās NHL Zvaigžņu spēlēs, bet bijušais vārtsargs Irbe - divās.

Arī atsevišķas komandas iemesti 17 vārti ir Zvaigžņu spēles rekords, kas par vienu precīzu metienu pārsniedz 1993.gadā sasniegto rādītāju. Kolumbusā otrajā trešdaļā iemestās 11 ripas arī ir iepriekš atsevišķā periodā nesasniegts rekords.

Jau vēstīts, ka Girgensona pārstāvētā Folinjo komanda sestdien uzvarēja pēc divu gadu pārtraukuma aizvadītās Zvaigžņu spēles meistarības konkursā.