Girgensona Bufalo «Sabres» astoto reizi pēc kārtas zaudē Kolorādo klubam

Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" sestdien mājās ar 1:5 zaudēja Kolorādo "Avalanche" Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, turklāt abu komandu savstarpējās cīņās viesi bija pārāki astoto reizi pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija.

Girgensons laukumā bija 20 minūtes (20:28), trīsreiz meta pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -1. "Sabres" pārtrūka sešu mājās gūtu uzvaru sērija, kā arī komanda cieta otro neveiksmi pēc kārtas. Pēdējās 15 spēlēs Bufalo kluba rēķinā ir 10 uzvaras.

Pirmos divus vārtus laukuma saimnieki ielaida līdz pirmās trešdaļas vidum un vēl divreiz arī trešā perioda sākumā, līdz "Sabres" vienīgos vārtus guva Johans Larsons, kam tas bija pirmais precīzais metiens NHL karjerā.

Bufalo kluba galvenais treneris Teds Nolans atzina, ka "Avalanche" ir ļoti meistarīga komanda, kas prot izmantot pretinieku kļūdas, un šoreiz tādas iespējas pretiniekam tika dotas. Nolans uzskata, ka zaudējumā vairāk ir vainojamas komandas mentālās kļūdas, nevis kas cits.

Šosezon 33 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis deviņus vārtus un veicis astoņas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju. Girgensons arvien ir pārliecinošs līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu, kur viņš savācis jau vairāk nekā miljonu balsu. Līdzjutēju vērtējumā noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Bufalo klubs ar 33 spēlēs gūtiem 28 punktiem atkāpās uz 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā noslīdēja uz 27.pozīciju 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs jau svētdien mājās pret Bostonas "Bruins".