Girgensona Bufalo «Sabres» ar zaudējumu sāk NHL sezonu

Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" ceturtdien ar 1:3 mājās zaudēja Otavas "Senators" vienībai sezonā pirmajā spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina NHL informācija.

Girgensons laukumā bija 16 minūtes (16:17), divreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, bet viņa lietderības rādītājs bija negatīvs -1. Pēdējā trešdaļā "Sabres" panāca izlīdzinājumu, taču vārtu guvumu neieskaitīja, jo Girgensons mirkli pirms tam bija aizmugures stāvoklī, kas tika konstatēts tikai videoatkārtojumā.

"Senators" vadībā izvirzījās jau 30. sekundē, kad precīzs bija Kails Turiss, kurš otrajā trešdaļā viesu pārsvaru divkāršoja. Lai gan Džeks Aikels pēdējās trešdaļas vidū rezultāta starpību samazināja, minūti pirms mača beigām Kērtiss Lazars Otavas klubam bija precīzs trešo reizi, raidot ripu tukšos vārtos.

Pusotru minūti pēc Aikela vārtu guvuma Evanders Keins vēlreiz raidīja ripu "Senators" vārtos, taču pēc Otavas kluba trenera Deiva Kamerona pieprasītas videoatkārtojuma ilgas izskatīšanas tiesneši konstatēja, ka Girgensons par pāris centimetriem bija aizmugures stāvoklī un vārtu guvumu neieskaitīja.

Girgensons tiesnešu lēmumu atzina par pareizu un pauda cerību, ka reiz videoatkārtojums būs par labu arī "Sabres" hokejistiem. "Tā bija robežsituācija, bet [tiesnešu] lēmums bija pareizs," teica Girgensons. "Tas ir kas jauns, bet varu derēt, ka kādu dienu tas nostrādās mums par labu."

Iespēja gūt pirmo uzvaru "Sabres" būs sestdien, kad Bufalo viesosies Tampabejas "Lightning".

"Sabres" divas iepriekšējās sezonās regulārajā čempionātā palika pēdējā 30.vietā. Girgensons pērnajā sezonā "Sabres" sastāvā 61 spēlē iemeta 15 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles.