Baltkrievijas hokejistu uzvara liedz Latvijas U-20 izlasei izredzes tikt elitē

Baltkrievijas U-20 hokeja izlase ar 5:1 pārliecinoši pārspēja Norvēģijas vienaudžus un garantēja pirmo vietu pasaules čempionātā I divīzijas A grupā, liecina organizatoru informācija. Baltkrievu panākums liedza izredzes turnīrā vienīgo ceļazīmi uz elites grupu izcīnīt Latvijas hokejistiem, kas vēlāk ceturtdien ar 2:4 zaudēja mājiniekiem itāliešiem.

(papildināts ar Latvijas izlases zaudējumu)
Latvijas izlases cerības uz pirmo vietu bija zudušas jau pirms spēles pret Itāliju, kurā ar iemestiem vārtiem izcēlās Roberts Locāns un Mārtiņš Dzierkals. Locāns 4. minūtē atklāja rezultātu, taču otrās trešdaļas beigās ar 3:1 jau priekšā bija Itālijas izlase. Lai gan Dzierkals trešajā periodā vienus vārtus atguva, pretinieki spēja atjaunot divu vārtu pārsvaru.

Pēdējo spēli turnīrā Latvijas izlase aizvadīs sestdien Asiago pret Norvēģiju, kam arī izredzes uz pirmo vietu ir zudušas.

Baltkrievi spēli pret Norvēģiju aizvadīja pārliecinoši, jau pirmajā trešdaļā izvirzoties vadībā ar 3:0, bet pēdējā perioda sākumā pārsvars sasniedza piecus vārtus. Norvēģi prestiža vārtus guva nepilnas sešas minūtes pirms spēles beigām.

Jau vēstīts, ka pirmajās trijās spēlēs Latvijas juniori uzvarēja Austriju (5:1) un Slovēniju (7:3), bet piekāpās Baltkrievijas vienaudžiem (1:2). Pasaules čempionāts I divīzijas A grupā beigsies sestdien.

Latvijas Hokeja federācija galvenā trenera Ģirta Ankipāna vadītajai U-20 izlasei izvirzīja uzdevumu izcīnīt turnīrā pirmo vietu, kas būtu ļāvis pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties elitē.