Finālturnīra debitantu cīņā Velsas futbolisti sestdien Parīzē ar 1:0 uzvarēja Ziemeļīrijas izlasi Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā. Velsas uzvaru nodrošināja pretinieku spēlētāja Gareta Makolija trāpījums savos vārtos otrā puslaika vidū.

Neveiksmīga Ziemeļīrijas izlasei izvērtās 75.minūte - cenšoties nepalaist bumbu garām pēc Gareta Beila bīstama centrējuma, Makolijs no tuvas distances trāpīja savos vārtos.

Cīņā par vietu pusfinālā velsiešu pretinieki būs Ungārijas un Beļģijas spēles uzvarētāji.

Velsas izlase 50.minūtē pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā un neļāva pretiniekiem tikt līdz labam sitienam.

Velsietis Sems Voukss aizsniedzās līdz bumbai pēc centrējuma 53.minūtē, taču ar galvu sita garām.

Draudīga situācija pie Ziemeļīrijas vārtiem bija piecas minūtes vēlāk, kad Velsas zvaigzne Beils izpildīja soda sitienu, tomēr viņa sisto bumbu tvēra vārtsargs Maikls Makgoverns.

Pirmajā puslaikā nebija daudz bīstamu apdraudējumu vārtiem, toties futbolisti cīnījās ar lielu pašatdevi un sparu.

Divu britu futbola komandu spēlē labā sitiena pozīcijā 10.minūtē nonāca Ziemeļīrijas futbolists Stjuarts Dalass, bet viņa sitienu pārliecinoši atvairīja vārtsargs Veins Henesijs.

Ārons Remzijs 19.minūtē būtu izvirzījis Velsu vadībā, ja vien viņš mirkli pirms vārtu gūšanas neatrastos aizmugures stāvoklī.

Ziemeļīri trīs minūtes vēlāk atbildēja ar labu Džeimija Vorda sitienu no 25 metriem, tomēr pārliecinoši Velsas vārtos nospēlēja Henesijs.

Savukārt 32.minūtē pēc velsieša Neila Teilora spēcīga sitiena bumba netika līdz vārtiem.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.