Portugāles valstsvienība sestdien Lensā papildlaikā sagaidīja savu iespēju un ar 1:0 uzvarēja horvātus Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā, nodrošinot dalību nākamajā kārtā. Spēlē, kurā līdz vārtu guvumam bija maz bīstamu situāciju un sitienu pa vārtiem, uzvaru portugāļiem nodrošināja Rikardu Kvarešma trīs minūtes pirms pagarinājuma beigām.

Horvātu centieni galotnē vairāk uzbrukt ļāva Portugāles izlasei četras minūtes pirms pagarinājuma noslēguma doties straujā un rezultatīvā prettriecienā. Krištianu Ronaldu sitienu no tuvas distances vārtsargs Danijels Subašičs atvairīja, taču bumba nonāca pie Kvarešmas, kurš ar galvu gandrīz jau no vārtu līnijas pielika punktu.

Portugāļi ceturtdaļfinālā tiksies ar Polijas izlasi, kas iepriekš sestdien pirmajā spēlē izslēgšanas kārtā pēcspēles 11 metru sitienos uzveica Šveici.

Sešas minūtes pēc pagarinājuma sākuma Nikola Kaliničs sita pa vārtiem, bet neveiksmīgi, un bumba nogriezās Horvātijas uzbrucējam no kājas.

Tuvāk vārtu guvumam Horvātijas izlase bija pagarinājuma otrā puslaika vidū, kad pēc stūra sitiena Domagojs Vida ar galvu sita nedaudz virs vārtiem.

Bez rezultāta palika arī bīstams horvātu centrējums, ko vārtu priekšā nebija kam noslēgt.

Ivana Perišiča ar galvu sistā bumba 116.minūtē trāpīja pa portugāļu vārtu stabu, un tūlīt pat Portugāles izlase sāka savu vienīgo rezultatīvo uzbrukumu.

Pēdējo iespēju izglābties horvāti neizmantoja jau pagarinājuma kompensācijas laikā, kad Vida no tuvas distances raidīja bumbu garām vārtu tālajam stūrim.

Pēc piesardzīgi aizvadīta pirmā puslaika abas komandas mača turpinājumā spēja mazliet biežāk radīt draudus pretinieku vārtiem.

Horvāti 52.minūtē varēja atklāt rezultātu - pēc ātri izspēlēta stūra sitiena Marcelo Brozovičs no soda laukuma sita pāri vārtiem. Savukārt portugāļiem piecas minūtes vēlāk labā sitienā pozīcijā pie soda laukuma robežas nonāca uz maiņu laukumā uznākušais Renato Sančess, bet sita garām.

Savā soda laukumā portugāļi 61.minūtē palika zaudētājos cīņā par gaisa bumbu, tomēr viens otram patraucēja arī Horvātijas futbolisti un Vidas sitienam pietrūka precizitātes.

Nani 64.minūtē ieskrēja horvātu soda laukumā, bet cīņā ar pretiniekiem pie ērta sitiena netika un ar galvu sita garām.

Pirmajā puslaikā praktiski vienīgā iespēja gūt vārtus bija portugāļiem 25.minūtē, kad pēc soda sitiena izspēles ar galvu sita Pepe, taču bumba lidoja pāri vārtiem.

Savukārt horvāti vienīgo daudzmaz bīstamo situāciju pie pretinieku vārtiem izveidoja 30.minūtē - Perišičs izrāvās pa laukuma malu un no soda laukuma sita tuvajā stūrī, bet bumba laukuma gala līniju šķērsoja vēl krietni pirms vārtu staba.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzams Latvijas teritorijā.