Ronaldu divi vārti ļauj Madrides «Real» gūt uzvaru Minhenē pret «Bayern» futbolistiem

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajās spēlēs pērnā gada čempione Madrides "Real" viesos ar 2:1 pārspēja Minhenes "Bayern", bet vēl viena Spānijas galvaspilsētas komanda Madrides "Atletico" savu skatītāju priekšā ar 1:0 pieveica Anglijas čempioni Lesteras "City". Minhenē notikušajā duelī ar diviem vārtiem izcēlās planētas labākais futbolists Krištianu Ronaldu.

Mača rezultātu 25.minūtē atklāja "Bayern" pussargs Arturo Vidals, kurš pēc stūra sitiena izspēles ar galvu raidīja bumbu pretinieku vārtos. Puslaika beigās čīlietim bija lieliska iespēja panākt 2:0, taču viņa izpildītais 11 metru soda sitiens lidoja krietni pāri vārtiem.

Otrais puslaiks Minhenes vienībai iesākās pagalam neveiksmīgi, jo vispirms Ronaldu izlīdzināja rezultātu, bet nedaudz vēlāk divas dzeltenās kartītes pēc kārtas nopelnīja Havi Martiness, kuram laukums bija jāatstāj, tādējādi viesi nonāca vairākumā. To 13 minūtes pirms pamatlaika beigām "Real" komandai izdevās izmantot, precīzi no vārtu priekšas sitot Ronaldu.

Zīmīgi, ka "Bayern" komandu pašlaik vada titulētais itāļu speciālists Karlo Ančeloti, kurš 2014.gadā tieši Madrides "Real" vienību aizveda līdz tās desmitajam triumfam Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā. Tiesa, "Real" tik un tā ir pašreizējā UEFA Čempionu līgas uzvarētāja, jo pērn to līdz titulam aizveda franču speciālists Zinedins Zidāns.

Statistika pirms šīs spēles neliecināja par labu Madrides komandai, jo tā Vācijā pirms tam spējusi uzvarēt tikai četrās no 30 spēlēm. Vēl 2014.gadā Ančeloti kā Madrides kluba galvenais treneris UEFA Čempionu līgas pusfinālā sagādāja "Bayern" komandai smagāko Eirokausu zaudējumu savā laukumā - 0:4.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā "Bayern" divu spēļu summā ar 10:2 sagrāva Anglijas komandu Londonas "Arsenal", kamēr "Real" ar 6:2 apspēlēja Itālijas vienību "Napoli".

"Bayern" šajā mačā nācās iztikt bez aizsarga Matsa Hummelsa un rezultatīvā poļu uzbrucēja Roberta Levandovska, bet komandai varēja palīdzēt vārtsargs Manuels Noiers. Tikmēr "Real" sastāvā savainoti pašlaik ir aizsargi Pepe un Rafaēls Varāns.

Tikmēr Madridē notikušajā mačā vienīgie vārti tika gūti spēles 28.minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Antuāns Grīzmans.

Šī abām komandām bija piektā savstarpējā tikšanās reize, bet "Atletico" savstarpējos dueļos izcīnījusi četras uzvaras un vienreiz spēlējusi neizšķirti, turklāt Madrides klubs savā laukumā nav piedzīvojis nevienu zaudējumu pret Anglijas vienībām. Lesteras "City" pārāk bieži Eirokausos nav spēlējusi, bet divos no iepriekšējiem trim gadījumiem tai kāju priekšā aizlikusi tieši "Atletico".

Tiesa, astotdaļfinālā Lesteras "City" divu spēļu summā ar 3:2 pārspēja citu Spānijas komandu "Sevilla", kamēr "Atletico" ar 4:2 uzveica Vācijas klubu Leverkūzenes "Bayer".

Februārī amatu zaudēja Lesteras "City" galvenais treneris Klaudio Ranjēri un komandai tobrīd draudēja cīņa par vietas saglabāšanu premjerlīgā. Tomēr pēc itāļa palīga Kreigs Šekspīrs stāšanās pie vienības stūres tā visu turnīru ietvaros izcīnīja sešas uzvaras pēc kārtas. Pirmais zaudējums kopš trenera atlaišanas tika ciests vien aizvadītajā nedēļas nogalē. Veiksmīgais sniegums Lesteras klubam ne tikai ļāvis manāmi attālināties no izkrišanas zonas, bet arī reāli iesaistīties cīņā par premjerlīgas pirmo desmitnieku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Monaco" futbolisti UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē viesos ar 3:2 pārspēja Dortmundes "Borussia", kas otrdien piedzīvoja uzbrukumu komandas autobusam.

"Borussia" autobusu otrdien ceļā uz stadionu skāra trīs sprādzieni, kā rezultātā pēc šī atgadījuma šīs vienības duelis tās laukumā pret "Monaco" tika pārcelts uz trešdienu. Šajos sprādzienos cieta Dortmundes kluba spāņu aizsargs Marks Bartra, kurš tika aizvests uz slimnīcu. Spēlētājam gan nopietni savainojumi nav konstatēti, vien traumēta roka, un viņam slimnīcā tika veikta rokas locītavas operācija.

Pārceltajā mačā "Monaco" komandas uzvaru ar diviem vārtiem kaldināja Kiljans Mbape.

Tikmēr otrdien pirmajā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla spēlē Itālijas čempione Turīnas "Juventus" savā laukumā ar 3:0 pārspēja Spānijas grandu "Barcelona".

Ceturtdaļfināla atbildes spēles notiks pēc nedēļas.

UEFA Čempionu līgā izslēgšanas spēlēs līdz finālam uzvarētāji tiks noskaidroti divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Šīs sezonas UEFA Čempionu līgas fināls 3.jūnijā notiks Kārdifā, Velsā.

UEFA Čempionu līgas grupu kārtā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides "Real", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību "Atletico".