Pahars: Latvijas futbola izlase varēja uzvarēt un varēja zaudēt

Latvijas futbola valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars pēc sestdien Prāgā gūtā neizšķirta 1:1 pret Čehiju žurnālistiem atzina, ka iespēja uzvarēt bija abām komandām, un ar neizšķirtu pret Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas līderi viņš ir apmierināts, lai gan ielaisti vārti spēles beigās bija sarūgtinoši.

Čehijas izlase uzbruka gandrīz visu spēli, tomēr no zaudējuma izglābās tikai 90. minūtē ar Vāclava Pilārža precīzu sitienu no soda laukuma. Savukārt vadībā Latvijas valstsvienība izvirzījās 30. minūtē, kad ātru pretuzbrukumu noslēdza Aleksejs Višņakovs.

"Varējām uzvarēt un varējām zaudēt," pēcspēles preses konferencē teica Pahars. "Spēlējām izbraukumā pret grupas līderi, mums jābūt priecīgiem [par neizšķirtu]. Esam maza futbola valsts, un kādēļ gan lai es nebūtu priecīgs. Nepriecājos par veidu, kā spēle beidzās, jo bijām vadībā ar 1:0, bet ar rezultātu esmu apmierināts," paskaidroja treneris.

Pahars uzsvēra, ka Latvijas izlasē Prāgā spēlēja visi labākie, bet sastāvā vienmēr ir iespējamas izmaiņas, jo futbolisti valstsvienībā satiekas reti un daudz kas laika gaitā var mainīties. "Kas zina, kas notiks pēc mēneša, varbūt pavisam cits sastāvs," sacīja Pahars.

Par lieliski aizvadītu spēli Pahars uzteica FK "Jelgava" aizsargu Gintu Freimani, kā arī atzinīgi novērtēja vēl vienu pamatsastāva debitantu pussargu Igoru Tarasovu no Polijas kluba Bjalostokas "Jagiellonia".

Arī Latvijas izlases sporta menedžeris Māris Verpakovskis sacīja, ka rezultātu var uzskatīt par taisnīgu un pozitīvu, jo punkts tika gūts izbraukumā pret grupas līderiem.

Latvijas izlases sporta menedžeris Māris Verpakovskis par neizšķirtu pret Čehiju
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Savukārt Čehijas izlases galvenais treneris Pavels Vrba neizšķirtu nosauca par pelnītu rezultātu. Pirmajā puslaikā čehi netika galā ar pretinieku aizsardzību un pieļāva rupjas kļūdas standartsituācijās, bet ielaistos vārtus praktiski uzdāvināja, sacīja Vrba. Otrajā puslaikā jau izdevās tikt galā ar pretinieku aizsardzību, taču nevar teikt, ka tika radītas simtprocentīgas vārtu gūšanas iespējas, sprieda mājinieku treneris.

Vrba atzina, ka lūzumu spēlē varēja radīt Valērijs Šabala, kurš 87. minūtē raidīja bumbu pāri no vārtiem iznākušajam Petram Čeham, taču bumba aizripoja gar stabu un Čehijas vārtos nenokļuva. Taču arī čehiem mača izskaņā bija iespējas iesist uzvaras vārtus, uzsvēra Vrba, piebilstot, ka kopumā ir apmierināts ar komandas paveikto līdzšinējās kvalifikācijas turnīra spēlēs.

No Prāgas Latvijas futbolisti dosies uz Ļvovu, kur otrdien aizvadīs pārbaudes spēli pret Ukrainu. Nākamā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijai būs 12.jūnijā mājās pret Nīderlandi.