Latvijas U-17 futbolisti zaudē Grieķijai un netiek tālāk Eiropas čempionātā

Latvijas U-17 puišu futbola izlase otrdien savās mājās notikušajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā posma noslēdzošajā - trešajā - spēlē ar 0:1 mazākumā piekāpās Grieķijai, nesasniedzot izšķirošo atlases turnīra kārtu.

Vienīgos vārtus stadionā "Arkādija" notikušajā mačā 17.minūtē guva Dmitris Limnis.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlase vārtu gūšanas iespējas neizveidoja, izceļoties vien ar diviem bīstamiem uzbrukumiem. Grieķija pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, bet vārtus guva pēc rupjas Latvijas izlases vārtsarga Toma Nila Puriņa kļūdas, kad viņš vienkāršā situācijā atdeva bumbu pretiniekam.

Otrajā puslaikā mājinieki bija aktīvi, bet labāko iespēju neizmantoja Aleksejs Davidenkovs, kurš trāpīja pa vārtu stabu. Centieni atspēlēties beidzās, kad 20 minūtes pirms pamatlaika beigām otro brīdinājumu saņēma Latvijas valstsvienības kapteinis Daņiils Hvoiņickis, atstājot mājiniekus mazākumā. Dueļa turpinājumā Grieķijai bija vairākas labas iespējas arī dubultot rezultāta starpību, tomēr precīzi sitieni vairs netika izpildīti.

Tikmēr otrajā šīs apakšgrupas spēlē Zemgales olimpiskajā centrā Zviedrija cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Ukrainu.

Kā ziņots, pirmajos mačos ceturtdien Latvija ļoti cienīgā cīņā tikai ar 1:2 piekāpās Zviedrijai, kuras pārstāvji gan sūdzējušies par spēlētāju saindēšanos ar pārtiku, bet Ukraina cīnījās 0:0 ar Grieķiju.

Savukārt otrās kārtas cīņās Latvija sestdien nospēlēja 0:0 ar Ukrainu, turklāt tāds pats rezultāts tika fiksētas arī Grieķijas un Zviedrijas savstarpējā duelī.

Sacensību noslēguma kopvērtējumā pa pieciem punktiem nopelnījua Zviedrija un Grieķija, kas automātiski sasniedza kvalifikācijas turnīra elites kārtu, kamēr Ukrainas rēķinā trīs punkti, bet Latvija palika pēdējā - ceturtā, izcīnot vienu punktu.

Pēc viena apļa turnīra kvalifikācijas otrajam posmam kvalificējās katras apakšgrupas divas spēcīgākās komandas, kā arī piecas labākās no 13 trešās vietas izcīnījušajām vienībām. Kā zināms, pērn Latvija sasniedza atlases turnīra otro jeb izšķirošo kārtu, kur gan šī gada pavasarī izcīnīja tikai vienu punktu trijos mačos, finālturnīrā neiekļūstot.

Jāpiemin, ka otrajā posmā viena no pretiniecēm bija arī Ukraina, kam Latvija piekāpās ar pārliecinošu 1:5.

Lai veiksmīgi sagatavotos turnīram, Latvija tieši pirms tā sākuma bija devusies uz treniņnometni Lietuvas pilsētā Marijampolē.

Eiropas čempionāta otrais jeb elites posms norisināsies nākamā gada pavasarī, bet pats finālturnīrs tiks aizvadīts maijā, un to uzņems Bulgārija.