Latvijas futbolisti ar pēdējo sitienu gūst vārtus un panāk Ukrainu šokējošu neizšķirtu

Latvijas futbola valstsvienība otrdien Ļvovā pēdējā uzbrukumā panāca neizšķirtu 1:1 pārbaudes spēlē pret laukuma saimnieci Ukrainu, lai gan mājinieki gandrīz nepārtraukti uzbruka un šķietami tuvojās drošai uzvarai. Neizšķirtu spēles pēdējās sekundēs nodrošināja Vitālijs Maksimenko.

Laukuma saimniekus 35. minūtē vadībā izvirzīja Andrejs Jarmoļenko un Ukrainas izlasei bija daudz lielisku, bet neizmantotu iespēju palielināt pārsvaru. Savukārt Latvijai praktiski vienīgās pāris iespējas bija cīņas beigās, un Maksimenko spēlē pēdējā pieskārienā bumbai nodrošināja neizšķirtu.

Gluži kā pirms dažām dienām Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Prāgā Latvijas futbolisti centās organizēti darboties aizsardzībā un noturēties pretim sāncenšu spiedienam. Lielākoties tas arī izdevās, un līdz pirmā puslaika vidum Ukrainas izlases uzbrukumi noslēdzās bez bīstamiem sitieniem pa Aleksandra Koļinko sargātajiem Latvijas vārtiem.

Tuvu vārtu guvumam ukraiņi bija pēc Artjoma Fedecka sitiena 34. minūtē, tomēr Koļinko aizsniedzās līdz bumbai, kas lidoja vārtu tālajā stūrī. Taču jau nākamajā uzbrukumā pēc Oļega Guseva centrējuma no gala līnijas Koļinko atsita bumbu vārtu priekšā, kur bez kavēšanās situāciju no tuvas distances izmantoja Jarmoļenko. Latvijas izlases vienīgās cerības uzbrukumā bija dažas standartsituācijas, taču asi turpinājumu to izspēlē izpalika.

Teicamu iespēja divkāršot pārsvaru Jarmoļenko neizmantoja neilgi pēc otrā puslaika sākuma, kad saņēma lielisku tālu Guseva piespēli, tomēr soda laukumā nespēja izdarīt labu sitienu. Ukraiņu darbība kļuva lēnāka un racionālāka, taču tas neliedza viņiem veidot asus uzbrukumus, kam pietrūka tikai rezultatīva noslēguma. Lēnākā spēlē arī Latvijas izlase vairāk tika pie bumbas un izveidoja vairākus uzbrukumus, taču tas neizmainīja spēku kopējo samēru spēlē, kurā abu komandu treneri veica daudz maiņu.

Ukrainas izlase absolūti dominēja otrā puslaika lielāko daļu, bumbu gandrīz nepārtraukti turot pretinieku soda laukumā vai tā tuvumā. Koļinko vēl glāba pēc Anatolija Timoščuka patāla sitiena un Latvijas futbolisti centīgi darbojās aizsardzībā, taču uzbrukumā viesiem iespēju praktiski nebija. Tikai tuvojoties mača izskaņai, labā sitiena pozīcijā nonāca Deniss Rakels, bet netrāpīja. Taču kompensācijas laika otrajā minūtē pēc Artūra Zjuzina centrējuma Maksimenko vārtu priekšā bija pārāks cīņā par bumbu un precīzi sita ar galvu.

Abu komandu sākumsastāvā bija pa pieciem futbolistiem, kas iepriekšējā nedēļas nogalē aizvadīja smagas spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Latvijas izlase sestdien Prāgā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar grupas līderi Čehiju.

Ukrainas un Latvijas izlases iepriekš divreiz tikās pārbaudes spēlēs. Ukraiņi ar 1:0 uzvarēja abās spēlēs 2001. gada 15. augustā Rīgā un 2003. gada 2. aprīlī Kijevā.