Futbola valstsvienība atgūstas un Islandē izcīna neizšķirtu pēdējā izbraukumā

Latvijas futbola valstsvienība sestdien Reikjavīkā pēc neveiksmīga spēles sākuma iesita divus vārtus otrajā puslaikā un panāca neizšķirtu 2:2 pret islandiešiem pēdējā izbraukuma mačā 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina rīkotāju informācija. Abām komandām turpmākais liktenis bija skaidrs jau iepriekš - Islande spēlēs finālturnīrā, bet Latvijai turnīrs beigsies pēc atlikušās spēles kvalifikācijā.

(papildināts ar Turcijas uzvaru pār Čehiju)
Vārtus Latvijai guva Aleksandrs Cauņa un Valērijs Šabala. Pirmā puslaika vidū mājinieki jau bija vadībā ar 2:0, bet pēc pārtraukuma labāk nospēlēja Latvijas futbolisti, kam izdevās panākt izlīdzinājumu.

Islandieši rezultātu atklāja jau 5.minūtē, kad pirmais vārtu priekšā pie bumbas piesteidzās Kolbeins Sigthorsons. Mājiniekiem soda sitiena izpildīšanā izdevās nedaudz piemānīt vārtsargu Andri Vaņinu, kurš gan pretkustībā spēja bumbu apturēt, taču ātrais Sigthorsons savu iespēju izmantoja.

Dažas minūtes vēlāk Vaņins glāba pēc Johana Gudmundsona sitiena, tomēr Islandes pārsvars izpaudās arī rezultāta dubultošanā. Gilfi Sigurdsons 27.minūtē ātrā uzbrukumā sita no tālas distances un bumba ar atsitienu pret zemi atrada ceļu Vaņina vārtu apakšējā stūrī. Gluži bez iespējām nebija arī Latvijas valstsvienība, tomēr Haness Haldorsons mājinieku vārtos tika galā gan ar Denisa Rakela sitienu ar galvu, gan Artūra Zjuzina tālšāvienu. Zjuzins bija tuvu vārtu guvumam puslaika izskaņā, tomēr no soda laukuma raidīja bumbu nedaudz garām vārtu stabam.

Gluži kā pirms mēneša Rīgā zaudētajā spēlē pret Čehiju (1:2) Latvijas futbolisti parādīja saturīgāku sniegumu otrajā puslaikā. Četras minūtes pēc spēles atsākšanas Alekseja Višņakova centrējumā Cauņa ar vienu pieskārienu pārvirzīja bumbu vārtos. Latvijas izlase veiksmīgi neitralizēja laukuma saimnieku aktivitātes un 69.minūtē Šabala soda laukuma vidū precīzi sita no gaisa, atjaunojot neizšķirtu. Latvijas futbolisti centās arī tikt pie trešā vārtu guvuma, lai izcīnītu kvalifikācijas ciklā pirmo uzvaru, kas tomēr palika nesasniegta.

Abu komandu pirmajā spēlē grupā pirms gada Rīgā mājinieki piekāpās ar 0:3.

Latvijas izlase deviņās spēlēs grupā uzvaras nav guvusi, bet piecus punktus iekrāja ar neizšķirtiem. Citā A grupas spēlē sestdien Kazahstāna mājās ar 1:2 zaudēja Nīderlandes izlasei, bet Čehijas valstsvienība savā laukumā ar 0:2 piekāpās Turcijai.

Jau pirms sestdienas spēlēm vieta finālturnīrā bija droša Islandei un Čehijai. Savukārt cīņā par 3.vietu, kas garantēs dalību kvalifikācijas pārspēlēs, Turcijai pirms pēdējās kārtas spēlēm grupā ir divu punktu pārsvars pār Nīderlandi.

Kvalifikācijas turnīra izskaņā Mariana Pahara trenētā Latvijas izlase otrdien Rīgā spēlēs Kazahstānu. Latvijas valstsvienība grupā finišēs 5.vietā sešu komandu konkurencē, ja kazahiem nezaudēs.