FK «Jelgava» Islandē gūst uzvaru pār «Breiðablik UBK»

Latvijas kausa īpašnieki FK “Jelgava” ceturtdien Islandē Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 3:2 uzvarēja Kaubavogiras komandu “Breiðablik UBK”, liecina organizatoru informācija.

Spēles rezultātu desmitajā minūtē atklāja FK “Jelgava” – precīzs bija Gļebs Kļuškins. Tašu islandieši jelgavniekiem ilgi priecāties neļāva – 13. minūtē rezultātu izlīdzināja Daniels Bambergs.

Taču līdz pirmā perioda beigām rezultāts uz tablo mainījās vēl divas reizes – pa vārtu guvumam Valērijam Redjko un Mindaugam Grigaravičam. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 3:1 FK “Jelgava” labā.

Otrais puslaiks pagāja bez vārtu guvuma, taču kompensācijas laika piektajā, tātad pēdējā minūtē Olivers Sigurjonssons spēja gūt vārtus, un spēle noslēdzās ar rezultātu 3:2 jelgavnieku labā.

"Mazlet nepatīkama pēcgarša ir. Gribējās jau 3:1," jau pēc spēles lsm.lv atzina FK "Jelgava" radošais direktors Ainārs Tamisārs.

Kopumā spēli noskatījās 531 skatītājs. No viņiem padsmit jelgavnieku atbalstītāji, kas dažbrīd bijuši skaļāki par mājiniekiem. Tas gan licis viesiem pasmieties, jo islandieši laikam jau ļoti aizņemti ar Eiropas čempionāta skatīšanos, un vietējam futbolam īsti vairs neseko līdzi.

"Ja jau 10 procenti islandiešu ir Francijā, tad nav jau vairs īsti palicis Islandē futbola fanu," pasmējās Tamisārs.

Jelgavniekiem šī ir trešā Eirokausu sezona pēc kārtas, un iepriekšējā klubam padevās salīdzinoši veiksmīga, jo, četrās spēlēs piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, tika pārvarēta viena UEFA Eiropas līgas atlases kārta.

Savukārt “Breiðablik UBK” komanda no Koubavogiras pilsētas ir esošā Islandes vicečempione, kas ko vairāk par valsts čempionāta sudraba medaļām ieguvusi vien 2010. gadā, kad kļuva par čempioni. Komanda līdz šim startējusi trīs Eirokausu sezonās, kādu no kārtām pārvarot tikai 2013./2014. gada UEFA Eiropas līgas sacensībās, kad tik sasniegts trešais atlases posms.

Nākamo spēli abas komandas aizvadīs 7. jūlijā Jelgavā.