Latvijas florbolisti ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 11:1 pārliecinoši pieveica Kanādas valstsvienību pasaules čempionāta pusfinālā par 9.vietu un saglabāja izredzes nepadarīt turnīru savās mājās par neveiksmīgāko valstsvienības vēsturē. Finālspēlē par 9.vietu Latvijas izlase sestdien plkst. 19.30 dosies laukumā pret Slovākiju, un arī šo spēli tiešraidē rādīs LTV7 un lsm.lv.

Slovāki ceturtdien ar 7:3 pārliecinoši pieveica ASV izlasi un jau gatavojas mačam pret laukuma saimniekiem. Savukārt abu Ziemeļamerikas komandu spēlē kļūs zināmi 11.vietas ieguvēji.

Latvijas izlasē pa diviem vārtiem guva Toms Akmeņlauks, Artis Raitums un Toms Bitmanis.

Mājinieki mačā pret Kanādu jau pirmajā trešdaļā vairāk kontrolēja bumbiņu, savukārt pretinieku uzbrukumiem asuma pietrūka, un Latvijas izlasei netrūka labu iespēju gūt vārtus.

Rezultātu atklāja Arturs Jurševskis, pārvēršot vārtu guvumā skaitlisko vairākumu.

Trešdaļas vidū Akmeņlauks pielaboja bumbiņas lidojumu pēc Jurševska metiena un pārsvaru divkāršoja.

Vēl pus minūti vēlāk ātru saspēli noslēdza Artis Raitums un rezultāts kļuva 3:0.

Vēl drošākā vadībā mājinieki nostiprinājās pēc pārtraukuma. Lai gan Latvijas izlases uzbrukums uz brīdi kļuva rāmāks, kanādieši to izmantot savā labā nespēja.

Bitmanis ātrā pretuzbrukumā netraucēti nodrošināja ceturto vārtu guvumu.

Vēl līdz otrās trešdaļas vidum savus pirmos vārtus čempionātā guva Aleksandrs Abramovs, kas ļāva nodrošināt jau 5:0.

Pie vārtu guvuma tika arī kanādieši - Felikss Robilārds izmantoja rupju mājinieku kļūmi aizsardzībā.

Taču ātri vien tika atjaunota piecu vārtu starpība - Gints Klēgers trāpīja vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Bitmanis pie sava otrā vārtu guvuma tika situācijā, ko pie saviem vārtiem radīja Kanādas spēlētāji, un rezultāts sasniedza 7:1.

Astotos vārtus trešdaļas pēdējās sekundēs guva Raitums.

Savukārt Rajeckis pēdējā perioda piektajā minūtē nepalaida garām savu iespēju un palielināja pārsvaru līdz 9:1.

Laba iespēja bija arī Kanādai, tomēr Bils Petrī pret vārtsargu Jāni Salceviču nespēja realizēt soda metienu.

Akmeņlauks ar perfektu trāpījumu vārtu tuvajā augšējā stūrī nodrošināja uzvarētājiem jau ar diviem cipariem rakstāmu iemesto vārtu skaitu.

Tuvojoties mača beigām, savus pirmos vārtus pasaules čempionātos guva Kārlis Bulāns.

Iepriekš trijās spēlēs pasaules čempionāta grupas kārtā Latvijas izlase uzvaras neguva un palika pēdējā -4.- vietā, nonākot astotdaļfinālā. Savukārt cīņā par vietu ceturtdaļfinālā trešdien pēcspēles metienos sekoja neveiksme pret Dāniju, kas mājiniekiem liedza izredzes turnīrā tikt augstāk par 9.vietu 16 valstu konkurencē.

Līdz šim ne reizi Latvijas vīriešu valstsvienība pasaules čempionātos nav ierindojusies zemāk kā 9.vietā, turklāt tik pieticīgu sniegumu pēdējoreiz rādīja deviņdesmito gadu beigās.

Latvijas spēle ar Slovākiju pēc grafika bija paredzēta piektdien, tomēr rīkotāji piekrita maču pārcelt Latvijas skatītājiem piemērotākā laikā.