• Svētdiena, 2017. gada 23. aprīlis
  • Vārda diena: Jurģis, Juris, Georgs
Rīgā +5°C, ZR vējš 8m/s

Dombrovskis: Trampa administrācijas ekonomiskā politika - pragmatiskāka nekā retorika

Ieteikt šo rakstu

1 komentārs | Ekonomika

Lai gan jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumi un plāni attiecībā uz starptautisko tirdzniecību un ASV ekonomikas aizsargāšanu raisīja bažas un ir pietiekami daudz neskaidrību par ASV administrācijas politiku, tomēr tās pārstāvju signāli liecina, ka praktiskie risinājumi ir pragmatiskāki nekā politiskā retorika, atzina Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.  

Komentējot bažas par Trampa administrācijas politikas ietekmi uz globālo ekonomiku, Dombrovskis LTV “Rīta panorāmai” norādīja, ka vēl ir jāvērtē, kas no visas Trampa retorikas un aktualizētajiem jautājumiem materializēsies darbībā.

Pagaidām attiecībā uz finanšu sektora regulējumu, “signāli bija pietiekami pozitīvi”, ASV administrācija gatava turpināt starptautisku sadarbību, un nav identificētas pazīmes, ka gaidāma liela mēroga deregulācija sistēmiski nozīmīgos globālos jautājumos.

Savukārt intervijā Latvijas Radio Dombrovskis atzina, ka, runājot ar ASV administrācijas pārstāvjiem, noprotams, ka praktiskie risinājumi, kas piedāvāti, ir pragmatiskāki nekā politiskā retorika.

Tāpēc Eiropas Komisija prognozē, ka globālā izaugsme šogad un nākamgad pastiprināsies, sasniedzot aptuveni 3%, sagaidāma stabila izaugsme ASV, arī Eiropas ekonomika augs, savukārt Ķīnas izaugsmes nobremzēšanās nebija tik strauja, kā bažījās pirms gada vai diviem, norādīja Dombrovskis.
 

 

Komentāri (1)

Valodas pērle

"vēl ir jāvērtē, kas no visa Trampa retorikas un aktualizētajiem jautājumiem materializēsies darbībā."

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000