• Pirmdiena, 2017. gada 24. aprīlis
  • Vārda diena: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Rīgā 0°C, D vējš 0m/s

Britu valdība apsver 1000 mārciņu nodevu par ES viesstrādniekiem

Ieteikt šo rakstu

4 komentāri | Ekonomika

Lielbritānija pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu pieprasīt darbadevējiem par katru nodarbināto kvalificēto viesstrādnieku no ES ik gadu maksāt 1000 sterliņu mārciņu lielu nodevu, pavēstīja valdība.

Šāda samaksa ir "mums ierosināta un varētu tikt piemērota" viesstrādniekiem no ES, Lordu palātas komitejai trešdien sacīja imigrācijas ministrs Roberts Gudvils.

Lielbritānija jau ir noteikusi šādu nodevu ārzemju darbiniekiem no valstīm, kas nav ES sastāvā. Šie noteikumi stāsies spēkā aprīlī.

Patlaban ES dalībvalstu pilsoņiem ir tiesības dzīvot un strādāt Lielbritānijā. Paredzams, ka šī pārvietošanās brīvība izbeigsies līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Domājams, tiks īstenota īpaša programma, kas ļaus laukstrādniekiem ierasties Lielbritānijā uz sezonas darbiem, piebilda Gudvils.

Komentāri (4)

eM

Vajadzēja pieminēt, ar kādu mājienu Ētingers atbildēja savā tviterī ;) diplomātijas labākajās tradīcijās :)

ha

Tieši valdība teica, ka neapsver, ka ir pārprasts.

:/

Briti ir pelnījuši palikt bez neviena viestrādnieka. Lai tad "Onslovi" rullē.

smiekligi

ja Lielbritanija, velas uzlikt 1000 marcinas gada par katru viesstradnieku, tad lai dod nodoklu atvieglojumus, mes te dzivojam un maksajam nodoklus pa pilnai programmai, lai slinkie angli var sedet uz pabalstiem x

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000