Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem zvēraudzētavās vēršas policijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Biedrība „Dzīvnieku brīvība” ir vērsusies Valsts policijā ( VP), lūdzot uzsākt kriminālprocesus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem piecās Latvijas zvēraudzētavās, kurās šā gada rudenī videomateriālos dokumentēti slimi, ievainoti un bez veterinārās aprūpes atstāti dzīvnieki.

Biedrības "Dzīvnieku brīvība" rīcībā esošie videomateriāli no 2012. un 2014.gada parāda šokējošus dzīvnieku turēšanas apstākļus un ir radušas aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem zvēraudzētavās AS "Grobiņa" Grobiņas novadā, ZS "Stirnas" Ropažu novadā, SIA "Onikss AB" Jelgavas novadā, SIA "Velvet Mink" Ventspils novadā un  "Lāčplēsis ZF" Lielvārdes novadā.

"Ir pamats aizdomām, ka cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem vairākās zvēraudzētavās notiek ilgstoši un sistemātiski – jau 2013.gada februārī vērsāmies Valsts policijā ar iesniegumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem sešās Latvijas zvēraudzētavās. Šī gada materiāli parāda, ka situācija nav mainījusies – acīmredzot nežēlība pret dzīvniekiem ir šīs industrijas norma," uzskata biedrības "Dzīvnieku brīvība" valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons.

“Dzīvnieku brīvība” lūgusi VP izvērtēt videomateriālos redzamos pierādījumus un zvēraudzētavās strādājošo personu darbības un bezdarbību atbilstoši Krimināllikuma 230.pantam, kā arī veikt visas nepieciešamās darbības, lai novērstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Biedrība vērš Valsts policijas uzmanību uz to, ka apstākļi minētajās zvēraudzētavās acīmredzami neatbilst Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktajām prasībām: nav nodrošināti dzīvnieku sugu fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām atbilstoši apstākļi, nav laikus veikta dzīvnieku veselības aprūpe un viņi tiek pakļauti sāpēm un ilgstošām ciešanām.

Pilna apmēra 2014.gada rudenī Latvijas zvēraudzētāvās uzņemtajos video materiālos redzami slimi, novājināti dzīvnieki un dzīvnieku līķi, kas sākuši sadalīties krātiņos kopā ar dzīviem un veseliem dzīvniekiem. Dzīvnieki cieš no dažādiem savainojumiem, ielaistām brūcēm, infekcijām un skeleta deformācijām. Redzami arī antisanitāri apstākļi: ekskrementu kaudzes, netīri sprostu režģi, migas un ūdens trauki, kā arī sprostu konstrukcijas, kas rada savainojumu risku dzīvniekiem. Daudziem dzīvniekiem nav pieejams dzeramais ūdens.

„Dzīvnieku brīvība” uzskata, ka ir pārkāpts Dzīvnieku aizsardzības likuma 5.pants un nodarījumā saskatāma cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, kā rezultātā daudzi dzīvnieki ir sakropļoti, novārguši un miruši.

Dzīvnieku aizsardzības likuma 12.panta pirmā daļa paredz, ka par šā likuma pārkāpumiem personas saucamas pie likumā noteiktās atbildības. Saskaņā ar Krimināllikuma 230. pantu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti