Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Artūru Manguli

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Viktoriju Gribusti

Suņi un patversme

Petaržu radīto trokšņu sabaidītie suņi nokļūst dzīvnieku patversmēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jau pagājušas gandrīz divas nedēļas pēc Jaunā gada svinībām, kuras Rīgas dzīvnieku patversmē “Līči” bijušas mierīgākas nekā citos gados. Katru gadu tajā nokļūst ievērojams skaits suņu, kuri sabijušies no uguņošanas un izbīlī aizmukuši no savām mājām. 

Kāds suņupuika, iespējams, Jaunā gada naktī bēgot no petaržu radītajiem trokšņiem, ir noklīdis Purvciemā, Nīcgales ielas rajonā un tagad dzīvnieku patversmē “Līči” gaida savus saimniekus. Iespējams, kāds joprojām nav mājās sagaidījis savu pazudušo mīluli.

Daudzus suņus biedē salūta troksnis, un tie negaidīti no saimnieka var aizmukt vairāku kilometru tālumā un pēc tam vairs neatcerēties mājupceļu. Laikā no 24.decembra līdz 7.janvārim, kad visaktīvāk tiek šautas petardes, "Līčos" nonākuši 25 suņi. Puse no tiem jau laimīgi atgriezušies mājās, savukārt pārējie vēl gaida savus īpašniekus.

"Šis suņupuika ir nonācis pie mums divas dienas atpakaļ. Viņu atrada Torņkalna rajonā, Valdeķu ielā. Viņš ir vidēja auguma, ļoti draudzīgs un mēs ļoti ceram sagaidīt viņa īstos saimniekus," raidījumam "Rīta Panorāma" stāstīja biedrības “Dzīvnieku pansija Ulubele” pārstāvis Kristaps Sardiko.

Patversmē skaidro, ka uzreiz var atšķirt, kuri suņi vēl nesen dzīvojuši pie saimniekiem un kuri klejo apkārt pa Rīgu jau ļoti ilgu laiku. Kāds cits suņuks ar savainotu kāju "Līčos" nonācis pavisam nesen.

"Šis lielais, četrus gadus jaunais suņupuika tika atrasts Latgales priekšpilsētā, Prūšu ielā. Mēs arī ļoti gaidām viņa īstos saimniekus un ceram, ka tie atradīsies," saka Kristaps Sardiko.

Ja saimnieki nepieteiksies, tad pēc divām nedēļām uz šiem suņiem varēs pretendēt jauni īpašnieki. Lai nerastos problēmas ar dzīvnieku noklīšanu, patversme aicina cilvēkus ievērot elementāras lietas.

"Vajadzētu paņemt kakla siksnu, uzlīmēt nelielu gabaliņu līmlentas un uzrakstīt uz tās savu telefona numuru. Var arī uz kaklasiksnas ar flomāsteru uzrakstīt telefona numuru. Ja suns ir noklīdis, tad šādā veidā var pazvanīt saimniekam," padomu sniedz Kristaps Sardiko.

Tāpat ļoti ieteicams ir dzīvniekus čipēt pie veterinārārsta un pēc tam reģistrēt Lauksaimniecības datu centrā.

"Mēs nolasām čipa numuru un to ievadām Lauksaimniecības datu centrā. Tur mums uzrādās saimnieka vārds, telefona numurs un šādi mēs varam atgriezt atpakaļ mājās," čipēšanas lietderīgumu skaidro Sardiko.

Ja neviens no šiem piesardzības pasākumiem nav ievērots, tad neatliek nekas cits, kā izlīmēt savā rajonā lapiņas ar dzīvnieka attēliem, ievietot informāciju par pazudušo mājas lapā "dzīvniekupolicija.lv", kā arī regulāri apzvanīt visas patversmes.

Jau vēstīts, ka no 2016.gada spēkā stāsies jauni noteikumi, kas paredzēs visu suņu apzīmēšanu ar mikroshēmu un reģistrāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti