Starptautiskās sacensībās rollerslēpošanā Priekuļos labākajiem latviešiem otrā vieta

Latvijas čempionātā un Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās rollerslēpošanā sestdien Priekuļos uzvaras klasiskā stila distancēs guva Igaunijas un Lietuvas sportisti, bet labākie mājinieki Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants bija otrie, informēja organizatori.

Sievietēm piecu kilometru distancē pārliecinoši uzvarēja favorīte igauniete Trīne Ojaste, turpretim vīriešiem spraigā cīņā 10 kilometros nepārspēts palika Ažuols Bajoravičs no Lietuvas.

Pasaules čempionātā un Pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikusī Ojaste jau pirmajā aplī tuvākās sāncenses – trīs latviešu meitenes – apsteidza par 14 sekundēm. Otrajā aplī igauniete pārsvaru palielināja līdz 45 sekundēm un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, finišējot pēc 14 minūtēm un 38,0 sekundēm. Aizraujošā cīņā par otro vietu Eiduka par pusotru sekundi apsteidza Kitiju Auziņu, bet Inga Paškovska finišēja ceturtā.

Vīriešiem jau kopš pirmā apļa līdz pat finišam noritēja līdzvērtīga cīņa par uzvaru starp Vīgantu un Bajoraviču. Lai arī Vīgants ļoti centās, Bajoravičs izcīnīja uzvaru ar 1,8 sekundes pārsvaru. Aiz igauņa Hansa Teara ceturtais finišu sasniedza Rolands Pužulis.

Sacensībās svētdien gatavojas startēt Latvijas biatlona izcilnieks Ilmārs Bricis un aizvadītajā biatlona sezonā patīkamus pārsteigumus sarūpējusī Baiba Bendika.