Pāvulāns un Mackeviča vēlreiz kļūst par Latvijas čempioniem skvošā

Aleksandrs Pāvulāns nedēļas nogalē Rīgā jau 11. gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu skvošā, savukārt sievietēm sesto reizi čempiones titulu izcīnīja Ineta Mackeviča, informēja Latvijas Skvoša federācijā.

Vīriešiem turnīra galvenais favorīts 43 gadus vecais Pāvulāns finālā ar  9-11, 11-1, 11-2, 11-4 uzvarēja Artūru Peredistiju, kurš pirmoreiz kļuva par sudraba medaļnieku. Pusfinālā Peredistijs pirmo reizi čempionātā pieveica Latvijas otro raketi Kasparu Purgaili, kurš cīņā par trešo vietu pārspēja pērn ievērojami progresējušo Kārli Pekstiņu.

Pāvulāns pēc čempiona titula izcīnīšanas atzina, ka ir gatavs turpināt spēlēt Latvijas čempionātā, kamēr kāds viņu uzvarēs.

Sievietēm pārliecinoši pārāka bija Mackeviča, kura vienīgā no Latvijas skvošistēm startē Pasaules skvoša federācijas reitinga turnīros un pašlaik starptautiskajā reitingā ieņem 126. vietu. Finālā Mackeviča ar 11-2, 11-5, 11-4 uzvarēja Baibu Lulli, kura ceturto reizi kļuva par sudraba medaļnieci. Uz pjedestāla pēc gada pārtraukuma atgriezās Liene Rieba, kura cīņā par bronzu atguvās pēc pirmajiem diviem zaudētiem geimiem un pārspēja Daci Vīganti.

Latvijas Skvoša federācijas (LSF) valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs pastāstīja, ka Latvijas čempionātā pamatturnīrā spēlēja 81 dalībnieks, kas ir gandrīz par piektdaļu vairāk nekā iepriekš. Starp pieredzējušajiem spēlētājiem bija arī vairāki skvošisti, kuri Latvijas čempionātā startēja pirmo reizi.