Latvijas juniori iegūst septiņas medaļas pasaules čempionātā svarbumbu celšanā

Latvijas juniori izcīnīja septiņas medaļas pasaules čempionātā svarbumbu celšanā, kas risinājās Hamburgā, Vācijā, trešdien informēja Latvijas Svarbumbu celšanas asociācijā. Pieaugušo konkurencē Latvija palika bez godalgām, bet 10 medaļas nopelnīja senioru sacensībās.

Startējot ar 32 kg svarbumbām, juniori kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu, piekāpjoties vienīgi Krievijas sportistiem. Individuāli par pasaules vicečempioni kļuva Valērija Soboļeva, bet 3.vietu ieguva Valērijs Cvetkovs, Edgars Melderis, Andrejs Matvējevs, Iļja Jakovļevs, Sintija Pastare un Ingus Leja.

Pieaugušajiem dažādās svara kategorijās labākais sasniegums bija 4.vieta, ko sasniedza Andrejs Makuha, Jānis Dokāns, Edgars Pavlovskis un Māris Rubulis. Arī stafetē un komandu kopvērtējumā Latvijas sportisti izcīnīja 4.vietu.

Veterāni mājup atveda visu veidu kalumu medaļas. Vislabāk veicās Vasīlijam Giņko, kurš kļuva par pasaules čempionu. Vicečempionu laurus plūca Rubulis, Alfreds Kokins un Jurijs Kapasovs, savukārt 3.vietu ieguva Sergejs Arbuzovs un Imants Ločmelis. Latvijas veterānu komanda kopvērtējumā bija trešā.

Pasaules čempionātā piedalījās vairāk nekā 500 sportistu no 33 valstīm.