Latvijas handbolisti ar zaudējumu Zviedrijā sāk Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ceturtdien Nīšepingā ar 23:33 zaudēja mājiniekiem zviedriem pirmajā spēlē 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Jau sestdien Dobelē Latvijas izlasi gaidīs nākamā spēle.

Dainis Krištopāns Latvijas izlasē izcēlās ar astoņu vārtu guvumu, bet pieci precīzi metieni bija Ģirta Lilienfelda rēķinā. Olimpiskie vicečempioni zviedri jau pirmā puslaika vidū pakāpeniski nostiprinājās vadībā un vēlāk vairs neļāva pretiniekiem ko radikāli mainīt.

Zviedrijas izlase pirmajā puslaikā pēc neveiksmīgām pirmajām minūtēm pamazām palielināja pārsvaru un četras minūtes pirms pārtraukuma bija priekšā ar 10 vārtu starpību (16:6). Tāda paša rezultāta starpība bija otrā puslaika sākumā (18:8), tomēr Latvijas izlasei vēl izdevās atrāviens, gūstot piecus vārtus pēc kārtas un pietuvojoties līdz 19:26. Tomēr zviedri pēc izmantota pārtraukuma atbildēja ar četru vārtu sēriju, praktiski izšķirot cīņas iznākumu.

Galvenā trenera amatā debitējušā Uģa Vikštrēma vadītās Latvijas izlases nākamie pretinieki sestdien Dobelē būs Slovēnijas handbolisti, kas pirmajā spēlē ceturtdien ar 31:25 mājās pieveica Slovākijas izlasi. Kvalifikācijas turnīrs turpināsies nākamā gada aprīlī un ilgs līdz 2015.gada jūnijam.

Finālturnīrā iekļūs pa divām septiņu grupu komandām un un viena labākā trešās vietas ieguvēja. Finālturnīrā Polijā vieta 16 komandu vidū jau ir droša laukuma saimnieku valstsvienībai.